Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı için yeni açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değil, Hele hele kovid noktasında ülkede tüm vatandaşlarımıza örnek olma noktasından bir defa böyle bir adımı atmamız gerekiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı için yeni açıklama
banner2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’da Türk çiftin geliştirdiği aşının İngiltere’de onaylandığının anımsatılarak, Türkiye’nin bu aşıyı tercih edip etmeyeceğinin sorulması üzerine de aşı tercihinde çeşitlilik olduğunu söyledi. Almanya’da aşıyı geliştiren Türk Doktor Uğur Şahin ile bizzat görüştüğünü, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da görüşme gerçekleştirdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ve Rusya ile de aşı görüşmelerinin yapıldığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değil, çünkü burada sağlık söz konusudur, sağlığın söz konusu olduğu yerde tabi ki bizler de sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa bunu yapmak durumundayız. Hele hele kovid noktasında ülkede tüm vatandaşlarımıza örnek olma noktasından bir defa böyle bir adımı atmamız gerekiyor. Temennimiz, bir an önce bu tedavi yollarıyla vatandaşlarımızı bu beladan kurtarmaktır” açıklamasında bulundu.

BİHA

YORUM EKLE

banner99