Beyazgül, Fıstık Hasadına Katıldı

Türkiye’de fıstığın anavatanı Şanlıurfa’da fıstık hasadı başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, fıstık çiftçilerini ziyaret ederek bereketli bir hasat diledi.

Beyazgül, Fıstık Hasadına Katıldı
banner2

Karaköprü İlçesine bağlı Tülmen Mahallesinde fıstık üreticilerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, fıstık tarlasında bölgenin en kaliteli kabul edilen Şanlıurfa Keten Köyneği fıstığının hasadı başladığını duyurdu.

Fıstık tarlasını ziyaret eden ve çiftçilere bol ve bereketli bir hasat geçirmelerini dileyen Beyazgül, ‘’Urfa keten köyneği fıstıkları artık olgunlaştı. Keten köyneği, lezzeti ve tadı diğer fıstıkların çok üstünde olan bir fıstık türüdür. Biz çiftçimize bereketli olsun diye duada bulunuyoruz. Bilindiği gibi Şanlıurfa bu fıstık türünde tek, yine aynı fıstık türünde de, kırmızı fıstıkta da Türkiye’de en çok üreten şehir konumunda. Fıstıkçılarımız bu sene memnun, yüzleri gülüyor. Allah her daim güldürsün onları’’ şeklinde konuştu.

Fıstık üreticileri ile bir araya gelen Beyazgül’e, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve meclis üyeleri eşlik etti.

AJANSURFA

YORUM EKLE