Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ayçiçek yağı talimatı

Beştepe’de kadın muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son günlerde bir yağ meselesi çıkardılar. Bizim ayçiçeği, zeytinyağı derdimiz yok" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ayçiçek yağı talimatı
banner2

Muhalefetin ülkeyi zorda göstermek için kampanya yürüttüğüne vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Muhtarlarımızdan şunu istiyorum, gerekirse sizler İçişleri Bakanlığımızın adına bunların depolarını takip edip bize haber vereceksiniz, biz stokçuların gereğini yapacağız" dedi. 

 BUNUN HESABINI VERECEKLER”

Muhalefetin ülkeyi darda göstermek amacıyla kampanya yürüttüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim ayçiçek yağı gibi bir sorunumuz yok. Muhtarlarımızdan şunu istiyorum, marketlerde bakkallarda ayçiçek yağı var mı, yok mu? Bunlar stokçu, ayçiçek yağını, zeytinyağını stokluyorlar. Sonra yok diyerek böyle bir kampanyayı yürütüyorlar. Burada bir olacağız. Ahlaktan yoksun olanlara gereken dersi vereceğiz. Nerede bir stokçu var ise, ahlaksız var ise gerekeni yapacağız. Bunun hesabını verecekler" ifadelerini kullandı. 

 “VARSIN GİDİYORLARSA GİTSİNLER”

Kamuda görevli doktorların yüksek maaş için özel hastanelere geçtiği iddialarına da değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ülkemizde şu anda hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlarmış. Samimi konuşuyorum. Dost acı ama gerçeği söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz, doktorları okutan, bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, en çok maliyeti yüksek olan da sağlıktır. Şimdi az para veriyormuş. Sordum, en az alan 8-9 bin en yüksek 25 bin civarında. Buna rağmen özel sektör çok daha büyük verdiği için kaçıyorlarmış. Açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz".

BİHA

 


YORUM EKLE