Şehidin adının verildiği spor salonu törenle açıldı

Karaköprü’de, Şehit Komiser Şükrü Can Kayadibi Çok Amaçlı Spor Salonu törenle hizmete açıldı.

Şehidin adının verildiği spor salonu törenle açıldı
banner2

KARAKÖPRÜ- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan, Karaköprü’deki Şehit Komiser Şükrü Can Kayadibi Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

8 Mayıs 2019 tarihinde Halfeti’de terör örgütüne yönelik düzenlenen meskûn mahal operasyonu sırasında, terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu şehit düşen Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi’nin adının verildiği spor salonunun açılış törenine; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Karaköprü Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, şehidin ailesi, mesai arkadaşları ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Erin,  Şükrü Can Kayadibi’nin şehit düştüğü operasyonu anımsatarak,  “Bu vatan için, birliğimiz, beraberliğimiz, istiklalimiz ve istikbalimiz için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen kahraman bir evladımız. Mekânının cennet olduğuna kesin inancımız var. Cenab-ı Allah bizi, onların şefaatine nail kılsın. Onlar, gidebilecekleri en yüce makama gittiler. Ama geride bıraktıkları ve uğruna canlarını feda ettikleri değerlere hep birlikte sımsıkı ve kararlı şekilde sahip çıkmak, onları utandırmamak bizlere düşen en önemli görevdir” dedi.

BİHAYORUM EKLE