Urfa'da DEVA Partisi'nden zamlara tepki

Şanlıurfa’da DEVA Partisi, artan gıda fiyatları ve akaryakıta gelen peş peşe zamları protesto etti.

Urfa'da DEVA Partisi'nden zamlara tepki
banner2

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Şanlıurfa’da kazanlarla, bisikletlerle artan enflasyona dikkat çekmek için protesto düzenledi.

DEVA Parti İl Başkanı Ahmet Tüysüz ve parti üyeleri bir alışveriş merkezi önünde bir araya geldi.  “Değişim olmasa aşımız tas, işimiz yaş” dövizleri taşıyan parti üyeleri artan gıda ürünlerine tepki gösterdi ve kurdukları kazanlara taş ve su koydu.

Partililer, akaryakıta gelen zamla ilgili de bisikletle pedal çevirerek tepki gösterdi.TÜYSÜZ: “ARTAN ENFLASYONA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ”

Parti İl Başkanı Tüysüz yaptığı açıklamada, “DEVA Partisi olarak bu hayat pahalılığına, artan enflasyona dikkat çekmek istiyoruz.  Son günlerde üst üste akaryakıta gelen zam fiyatlarıyla ilgili etkinliğimiz olacak. Artık vatandaşlar araçlarını deposunu dolduramıyor.  Akaryakıt fiyatları artınca vatandaşlara olumsuz etki yapıyor. Artan akaryakıt fiyatlarına tepki olsun diye bisikletlerimizle bir etkinlik yapacağız. DEVA Partisi olarak bu şehrin ve bu ülkenin sorunlarını gündem yapmaya, mizahi anlamda da fark oluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Grup daha sonra dağıldı. 

BİHA


YORUM EKLE