Resmi Gazete yayımladı, aralarında Şanlıurfa'da var

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı, farklı şehirlerde görevlendirmek üzere 750 gelir uzman yardımcısı istihdam edecek. İllerin arasında Şanlıurfa’da var. Adayların 15-24 Kasım tarihleri arasında başvuru yapması gerekiyor.

Resmi Gazete yayımladı, aralarında Şanlıurfa'da var
banner2

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın konuya ilişkin sınav ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, istihdam edilecek gelir uzman yardımcıları, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerine atanacak. Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 ili tercih edebilecek.

BAŞVURULAR 15-24 KASIM TARİHLERİ ARASINDA

Başvurular, 15 Kasım-24 Kasım tarihlerinde, "//sinav.gib.gov.tr" adresindeki Online Sınav Sistemi'ne yapılacak.
Giriş sınavının yazılı bölümü 11 Aralık'ta saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığın internet sitesinde (//www.gib.gov.tr) ilan edilecek.

KADRONUN İKİ KATI SINAVA ÇAĞIRILACAK

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacak.


BİHA


YORUM EKLE