Baydilli'den kan bağışına destek

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Harran Üniversitesi Bilim ve İnovasyon Kulübü ile Şanlıurfa Kızılay Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kan bağışı etkinliğine katıldı.

Baydilli'den kan bağışına destek
banner1

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Harran Üniversitesi Bilim ve İnovasyon Kulübü ile Şanlıurfa Kızılay Müdürlüğü işbirliğinde Osmanbey yerleşkesinde düzenlenen kan bağışı etkinliği katılarak kan bağışında bulunan öğrencilerle sohbet etti.Kan bağışının öneminden bahseden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Türkiye’de ortalaması düşük olan kan bağışının arttırılması gerektiğini söyledi. Baydilli, “Harran Üniversitesi Bilim ve İnovasyon Kulübü ile Şanlıurfa Kızılay Müdürlüğünün Osmanbey kampüsünde başlattığı kan bağışı kampanyasını ziyaret ettik. Öğrencilerimizle sohbet ederek kan bağışının önemini konuştuk. Türkiye’de yüzde 1 olan kan bağışının arttırılması gerekiyor. Çünkü bu rakam Türkiye ortalamasının çok altındadır. İnşallah yapılacak bu tür etkinliklerle Kan bağışı ortalaması yükselir. Çünkü sadece insan vücudunda bulanan kan, ihtiyaç durumunda birçok insanın yaşamına devam etmesini sağlıyor” dedi.

Kan bağışı kampanyasının üniversitede başlatılmasının önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Baydilli, Öğrencilerin yoğun bir şekilde kan bağışında bulunmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

BİHA

YORUM EKLE