Suriyeli hasta, Şanlıurfa’da şifa buldu

Şanlıurfa’da ilk defa yapılan revizyon çift taraflı boyun diseksiyonu ameliyatı ile Suriyeli hasta sağlığına kavuştu.

Suriyeli hasta, Şanlıurfa’da şifa buldu
banner2

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ileri evre boyun metastazlı kanser hastasına, kulak burun boğaz doktorları tarafından Şanlıurfa’da ilk defa revizyon çift taraflı boyun diseksiyonu ameliyatı başarıyla uygulandı.

Yaklaşık 2 yıl önce Tiroid Papiller ca (guatr kanseri) nedeniyle Suriye’de, Tiroidektomi ve boyun diseksiyonu ameliyatı yapılan hasta, boynunda çift taraflı yaygın lenf nodu metastazları şikâyetiyle Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Hizmet Binası Kulak Burun Boğaz Polikliniğine müracaat etti.
 


 

Burada Op. Dr. Semih Ak ve Dr. Öğr. Üyesi M. Erkan Kaplama tarafından muayene edildikten sonra Endokrinoloji kliniğiyle yapılan konsültasyonlar neticesinde hastada yaygın boyun metastazlarına yönelik çift taraflı boyun diseksiyonu yapılmasına karar verildi. Hasta ve hasta yakınlarıyla konuşulduktan sonra yüksek riskli ameliyat gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak hastaneden yapılan açıklamada, “Hastaya bilateral fonksiyonel boyun diseksiyonu yaparak boynundaki malign ve malignleşme potansiyeli olan onlarca lenf nodu çıkartıldı. Amacımız, bu tür ameliyatların ilimizde yapıldığını ve böyle rahatsızlığı olan vatandaşların rahatlıkla hastanemize gelerek ameliyat olabileceklerini duyurmakla beraber, hastalarımızın sağlığı için tüm çalışanlar olarak var gücümüzle hizmete devam edeceğiz” denildi.

BİHA

 

YORUM EKLE