Aşevinden Urfalılara çağrı: Destek bekliyoruz

Şanlıurfa Aşevi Derneği Yetkilisi Abdulaziz Kutluay, “Ramazan gelmeden elinizdeki imkanlarla bizi desteklerseniz çok memnun oluruz. Öylesi var ki üşüyor, ayağında ayakkabısı yok, onu desteklemeye çalışıyoruz.”

Aşevinden Urfalılara çağrı: Destek bekliyoruz
banner1

Şanlıurfa Aşevi Derneği, 28 yıldır kentteki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Hayırseverler tarafından yapılan yardımlarla, kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlara hem sıcak yemek hem de gıda, giyecek, yakacak gibi konularda destek olunuyor.


 

Yardımlar, havaların iyiden iyiye soğuduğu bugünlerde de devam ederken, Şanlıurfa Aşevi Derneği Yetkilisi Abdulaziz Kutluay, Ramazan Ayı öncesinde destek beklediklerini söyledi.
 

Kutluay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Karlı havada, belki birçok kardeşimiz diyecek ki bunlar, karda, soğukta gelip yemek almazlar. Fakat inanın ki dün en çok yemek sarf ettiğimiz gündü. Bugün de öyle. Öyle yoğun talep var ki, insanlar bu soğukta bir kaşık sıcak aş, evine götürmeye gayret ediyor. O yüzden hayırseverlere sesleniyoruz; bizi gıda yönünden destekleyin. Kuru gıda, hububat yönünden, fasulye, pirinç, salça, yağ yönünden bizleri destekleyin. Şu anda bile yazılımlar yapıyoruz. O yüzden sıkıntıda kalmadan sizden destek istiyoruz. Zaten önümüz hayırlısı ile üç aylar, burada Ramazan’a da bir şey kalmadı. Ramazan gelmeden elinizdeki imkanlarla bizi desteklerseniz çok memnun oluruz. Öylesi var ki üşüyor, ayağında ayakkabısı yok, onu desteklemeye çalışıyoruz. Bu yönden kardeşlerimin desteklerini canı gönülden bekliyoruz.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99