Şanlıurfa otogarında başarılı operasyon! Kovalamaca yaşandı...

Kendilerini hakim savcı polis asker olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 2 şüpheli Şanlıurfa ve Bursa Emniyeti'nin ortak operasyonuyla Şanlıurfa'da yakalandı. Şüphelilerin üzerinde değeri 1 milyondan fazla para ve altın ele geçirildi.

Şanlıurfa otogarında başarılı operasyon! Kovalamaca yaşandı...
banner1

Şanlıurfa'da dolandırıcılık operasyonu başarıyla sonuçlandı.

Ülke genelinde kendilerini hakim savcı polis asker olarak tanıtarak, vatandaşların iyi niyetini suistimal edip, korku ve paniğe sevk ederek iletişim yolu ile gerçekleştirilen "Nitelikli Dolandırıcılık" olaylarına karşı, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; 13.02.2020 tarihinde Bursa da bir vatandaşın yaklaşık 1.400.000 TL değerindeki altın ve paralarını telefonla dolandıran T.G.(20) isimli şüphelinin yakanlanması için operasyon düzenlendi.

Şanlıurfa Asayiş Şube ekipleri ve Bursa Asayiş Şube görevlilerinin Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde ortaklaşa yaptığı  operasyonda iki şüpheli M.Ç. ve İ.H.G kovalamaca sonucu kullandıkları araçla birlikte yakalandı.

Yapılan aramada 3,245 kilo külçe altın, 76 adet Ata altın, 14 yarım altın, 25 çeyrek altın, 2 reşat altın, 1 gram altın, 1 dobra altın, TL değeri toplam yaklaşık 60.000 TL olan para (1060 dolar, 1050 Euro, 43.905 TL ), 5 çift küpe, 8 adet yüzük, 2 adet renkli yüzük, 1 büyük damla altın, 1 küçük damla altın, A harfli isimlik, 2 adet yonca şeklinde kolye ucu, 2 adet burma bilezik, 1 adet kalın bilezik, 1 adet zincir, 2 adet künye olduğu tespit edildi.

Ayrıca şüpheli şahısların başta İstanbul olmak üzere farklı işlerde çok sayıda dolandırıcılık olayına karıştığı tespit edildi.

Şanlıurfa polisi soruşturmayı derinleştiriyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99