"Yan gelip yatacağız" esprisi!

Ceylanpınar Belediyesi, yeni başkanın göreve başladığı esnada yaptığı bir konuşmanın ortaya çıkması ve tartışmalara sebep olması üzerine yazılı açıklama yaptı. Başkan Soylu'nun "Yan gelip yatacağız" sözünün yılın esprisi olduğu belirtildi.

banner1

Geçtiğimiz ay görevinden alınan Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ın yerine atanan Belediye Meclis Üyesi Feyyaz Soylu, önceki Başkan Menderes Atilla’nın “Hayırlı olsun” ziyaretinde dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Belediyeden, açıklamaların tepki çekmesinin ardından yazılı açıklama geldi. Açıklamada Başkan Soylu’nun ifadeleri "Yılın esprisi" olarak yorumlandı ve bazı çevrelerin bu espriyi ciddiye almasının üzüntü yarattığı belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre görevine yeni atanmasından dolayı anlatacak bir hizmetinin henüz bulunmadığını açık yüreklilikle ifade eden Feyyaz Soylu, “Eğer gerçekten hizmet konuşacak olursak benim bir hizmetim yok. Bana yapılacak bir hizmet kalmamış yani benden önceki Belediye Başkanları yapılması gereken her şeyi yapmış . Yolumuz var, suyumuz var, kanalizasyonumuz var. Ancak bu hizmet yapmayacağız anlamına gelmez. Elbette yapacağız” diyen Başkan Soylu ardından bir de espri yaptı.

“Biz de yatacağız, kalkacağız, sohbet edeceğiz” diye yaptığı espri ile herkesi güldüren, ortamı sıcak söylemleri ile ısıtan Başkan Soylu, gönül belediyeciliği mesajı verdi.


"BİZ TAŞ TAŞ ÜSTÜNE KOYANI UNUTMAYIZ"

Başkan Soylu, sözlerinin bazı çevreler tarafından yanlış değerlendirilmesi üzerine, şu açıklamayı yaptı:

“Önceki başkanımız sağ olsun ziyaretimize geldi, güzel dileklerini iletti. Ben de beni onure eden bu davranışa karşı kendisinin hizmetlerinden bahsettim. Elbette belediyecilik hizmeti sadece yol, su değildir. Bizim özümüzde sosyal belediyecilik, gönül belediyeciliği vardır. Ben buna vurgu yapmak istedim. Sayın başkana nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsunlar.

Biz vefa bilen AK kadrolar olarak ilçemiz için taş üstüne taş koyanı unutmayız, onların deneyimlerinden her zaman faydalanmak isteriz. Görevim süresince rutin belediyecilik hizmetlerini. Yanı sıra başta ilçemizin tanıtımı olmak üzere birçok projeyi hayata geçireceğiz Allah’ın izniyle.”


TOTODAN ÇIKTI SÖYLEMLERİNE YANIT

Ceylanpınar Belediyesinin hiç kimsenin tapulu malı olmadığına da vurgu yapan Başkan Soylu, kendisi için “Totodan çıkmış” şeklindeki söylemlere de yine esprili üslubu ile yanıt verip, “Totodan çıkmışsa bana çıkmış ne yapayım” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99