Akçakale'de ilk düğün salonu için temel atıldı

Akçakale’nin en büyük mesire alanı yapımı sürerken alanda inşa edilen kır düğün salonun da iskeleti oluşturuldu. Çalışmalar tamamlandığında ilçede ilk düğün salonu hizmete açılmış olacak.

Akçakale'de ilk düğün salonu için temel atıldı
banner1

Akçakale’de Atatürk Ormanı içerisinde bulunan 40 yıldır atıl durumdaki yeri mesire ve sosyal donatı alanına dönüştürmek için çalışmalar sürüyor.

Mesire alanı, hava sıcaklığının en yüksek olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa’da en çok ihtiyaç duyulan alanların başında geliyor. Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya da yeşil alan ihtiyacı olan Akçakale’ye hem mesire alanı hem de düğün salonu kazandırmak için girişimlerde bulundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak projenin ihalesi sağladı. İçerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, düğün salonu, mescit, barbeküler, ışıklandırma, lavabolar, temiz içme su şebekesi, kamelyalar ve oturma gruplarının yer aldığı şekilde projelendirilen alanadeta şantiyeye döndü.Çalışmalar dört koldan sürerken düğün salonu yapımında da mesafe alındı ve ilk iskelet oluşturuldu.

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Yalçınkaya “Akçakale Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışması ile sonuçlandırılacak proje ile Akçakale tarihinde ilk düğün salonuna kavuşmuş olacak. Özellikle yaz aylarında da ihtiyaç duyulan sosyal alan da Akçakalelilerin hizmetinde olacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

BİHA 

YORUM EKLE