Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Başladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Erdoğan başkanlığında Saat 15.00'de toplandı. Toplantıda; sokağa çıkma yasağı, ekonomik tedbirler ve askerlik terhisleri ele alınacak. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Başladı
banner1

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında telekonferans sistemiyle toplandı. Erdoğan, toplantıya, çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul'daki Tarabya Huber Köşkü'nden katıldı. Bakanların sunum yapması beklenilen toplantıda sokağa çıkma yasağı, ekonomik tedbirler ve askerlik terhisleri ele alınacak. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları, ulusa sesleniş yaparak duyuracak.

Soylu Ve Koca Sunum Yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek kabine toplantısında; koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemler, önlemlerin yansıması ve uygulanması ile virüsün ekonomideki etkileri değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sunum yapacağı kabine toplantısında koronavirüsle mücadele için yürütülen çalışmalar, alınan tedbirlerin uygulamalara yansıması konuları değerlendirilecek.

Sokağa Çıkma Yasağı Ele Alınacak

Sokağa çıkma yasağına ilişkin uygulama ve bu yasağın önümüzdeki günlerde yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılmayacağı konuları da toplantıda ele alınacak. Yasağın hafta sonları uygulanmaya devam etmesi bekleniyor. Toplantıda önümüzdeki süreçte planlanan tedbirler de değerlendirilecek.

Askerlerin Terhisi De Masaya Yatırılacak

Milliyet'te yer alan detaya göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da askerlerin terhis ve celp dönemlerinin ertelenmesine ilişkin sunumu yapması ve bu hafta içi bu yönde bir kararın alınması bekleniyor. Erdoğan geçtiğimiz hafta bakanlara koronavirüs ile mücadele sonrası atılacak adımların ve stratejilerin geliştirilmesi talimatı vermişti.

HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 15:46
YORUM EKLE