8. Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu 14 Nisan'da yapılacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Şehrin düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri kapsamında Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu düzenlenecek.

8. Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu 14 Nisan'da yapılacak
banner1

Bu yıl 8.si düzenlenecek olan ödüllü koşu için bugün son başvuru günü.   8.Göbeklitepe 21K Yarı maratonu  -10K Koşusu 14 Nisan günü saat 09:00'da gerçekleştirilecek.
Yarışmanın genel koşulları şu şekilde açıklandı:
1. Yarışma  Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
2. Yarışma kulüp ve ferdi lisanslı sporculara açık olacaktır.
3. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.
4. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini yarışmayı düzenleyen Şanlıurfa GHSİM tarafından sağlanacaktır.
5. Şanlıurfa Atletizm İl Temsilciliği  yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve diskalifiye kayıtlı olarak hakem     çizelgeleri ile birlikte Teknik Delegeye teslim edecektir.
6. Katılım sayısına göre ulaşım ve soyunma için yeteri kadar araç temin edilip, Tüm organizasyon Şanlıurfa GHSİM'ne ve Şanlıurfa BŞB’yeait olup, teknik konular Atletizm Federasyonu ve Şanlıurfa Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.
7. Müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcular  ödül töreninde organizatörün verdiği günün anlam ve önemini belirten  formayı giymek zorundadır. Göğüs numaraları ve çipler  13  Nisan 2019 tarihinde saat 13:00' den itibaren GÖBEKLİTEPE’de dağıtılacaktır.
8.  Yarışmaya lisansı 2019 vizeli olanlar, eğer vizesi yoksa sağlık raporu olanlar,  sağlık   raporu da yoksa taahhütname .imzalayan sporcular kayıt yaptırabilir.
9. 8.Göbeklitepe YM da Takım Tasnifi Yapılacaktır.2018-2019 Vizeli lisansa sahip sporcular takımlarını      oluşturacaklardır.Vizesi olmayan sporcular takım tasnifinde yer almayacaklardır.
10. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş  sayılacaklardır.

Yarışmanın çip dağıtımı 13 Nisan 2019 tarihinde 11:00-17:00’dan itibaren Göbeklitepe’de yapılacaktır. Aynı noktada saat 11:00-17:00 saatleri arasında makarna partisi yapılacaktır. Ulaşım için toplanma merkezi karşısı Havaş durağından saat 11:00’dan itibaren her saat başı Göbeklitepe’ye ücretsiz servis yapılacaktır.

YORUM EKLE