Canpolat: "Hanım kardeşlerimiz konakları kendi evleri gibi kullanacak"

AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Mehmet Canpolat, Hanımlar Konağı projeleri ile ilçede önemli bir ihtiyacı ortadan kaldıracaklarını ifade ederek, kadınların bu konakları hem yeteneklerini geliştirmek hem de spor yapıp çeşitli aktivitelere katılmak için kullanabileceklerini belirtti.

Canpolat: "Hanım kardeşlerimiz konakları kendi evleri gibi kullanacak"
banner1

AK Parti Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile projelerini açıkladı. Göreve gelmesi durumunda hayata geçireceği 21 projesini açıklayan Canpolat, zaman içerisinde başka projeleri de paylaşacaklarını belirtti. Kadın, Yaşlı, Çocuk ve Engelli vatandaşlar için çeşitli projeler açıklayan Canpolat, Hanımlar Konağı projesinin ilçede önemli bir ihtiyaç olduğunu ve göreve geldikleri gibi bu ihtiyacı giderecek çalışmaları başlatacaklarını ifade etti.

Hanımlar Konağı'nın ilçede ihtiyaç olduğu sayıda yapılacağını aktaran Canpolat, kadınların bu konakları hem yeteneklerini geliştirmek, hem meslek edinmek hem de ihtiyaç duyduklara alanlarda eğitim almak için kullanacak. Kadınların rahatlıkla gidip gelmesi için çocukları için de oyun ve dinlenme alanlarının bulunacağını söyleyen Canpolat, böylece kadınların burada etkinliklere katılırken çocuklarını da ihmal etmemiş olacaklarını dile getirdi.

Hanımlar Konağı ile ilgili açıklama yapan Başkan Adayı Mehmet Canpolat, proje ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "İlçemizde yaşayan hanım kardeşlerimiz için, günlük telaşlarından uzaklaşıp, keyifli zaman geçirebilecekleri, çocukları ile birlikte rahatlıkla gidip dinlenebilecekleri, spor yapabilecekleri ve yeteneklerini sergileyebilecekleri Hanım Konaklarını ilçemizin her mahallesinde ihtiyaç duyulan sayıda inşa edeceğiz. İstisnasız bütün hanım kardeşlerimiz bu konaklardan faydalanabilecek, isteyen düzenlenen kurslara katılacak, isteyen sporunu yapacak, isteyen yetenek atölyelerinde maharetlerini eserlere dönüştürecek, isteyen tecrübelerini genç kardeşlerimizle paylaşabileceği atölyelerde görev alacak. Kadınlarımızın kendileri için hazırladığımız konaklardan rahatça yararlanabilmeleri için çocuklar için de oyun alanları oluşturacağız. Onlar etkinliklere katılırken çocuklarına da biz bakacağız.

Bütün Hanım Konaklarında Gün ve Kutlama, Oyun, Spor, Sinema, Etkinlik ve yetenek odaları bulunacak, talep ettikleri konularda kurslar açılacak ve diğer konaklarla ortak etkinlikler düzenlenip ilçemizdeki tüm kadınlarımızın kaynaşmaları sağlanacak. Hanım kardeşlerimiz bu konaklardan tamamen ücretsiz faydalanacak."  

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:09
YORUM EKLE