Saadet'ten ayrılıp AK Parti'ye katıldılar

Saadet Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Yakup Yıldız ve beraberindeki heyet, partilerinin Milli Görüş çizgisinden uzaklaştığını,il yönetiminin oy uğruna değerlerini hiçe saymaya başladığını ve seçim işbirliği konusunda yanlış yerde konumlandığını ifade ederek AK Parti'ye katılma kararı aldıklarını dile getirdiler.

Saadet'ten ayrılıp AK Parti'ye katıldılar
banner1

Yerel seçimler öncesinde Şanlıurfa’da AK Parti’ye destek artarak devam ediyor. Saadet Partisi Karaköprü Eski İlçe Başkanı Yakup Yavuz, belediye meclis üyesi adayı, önceki dönem belediye meclis üyesi ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir grup düzenlenen törenle AK Parti saflarına geçti.

Şanlıurfa’da AK Parti Gücüne Güç Katıyor

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Şanlıurfa’da siyasi hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. AK Parti seçim öncesinde yapılan katılımlarla gücüne güç katıyor. Son olarak Saadet Partisi Karaköprü eski ilçe Başkanı Yakup Yavuz yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti’ye katılım sağladılar.

AK Parti Şanlıurfa İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)’nde düzenlenen törene AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül,AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydilli, AK Parti Karaköprü ilçe Başkanı Sait Ağan, Saadet Partisi Karaköprü eski ilçe Başkanı Yakup Yavuz, belediye meclis üyesi adayı, önceki dönem belediye meclis üyesi ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

AK Parti Şanlıurfa İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)’nde düzenlenen törende açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız,” Öncelikle 31 Mart yerel seçimlerinin tüm siyasi partilere hayırlara vesile olmasını diliyorum. Saadet Partisi Karaköprü eski ilçe Başkanı Yakup Yavuz yönetim kurulu üyeleri bugün partimize katılım sağladılar. Partimize katılım sağlayan Karaköprü eski ilçe Başkanı Yakup Yavuz, Haliliye Belediye Meclis üyesi adayı ve il yönetim kurulu üyesi Mehmet Şükrü Yıldırm, ilçe yönetim kurulu üyesi Mehmet Akgül, üç dönem Saadet Partisi Belediye Meclis üyeliği yapan Mustafa Kurt ve il yönetim kurulu üyesi Sedat Yıldırım Saadet Partisinden ayrılarak partimize geçiş yaptılar. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bu katılımın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri,” Saadet Partisi Karaköprü eski ilçe Başkanı Yakup Yavuz yönetim kurulu üyeleri partimize katılım sağladılar. Misyonunu kaybeden bir zihniyetten kendi asli yuvalarına döndüler. Değerli kardeşlerimizle birlikte siyaset yapmak bizim için ciddi manada güç ve onur kaynağıdır. Bugün Saadet Partisinin adaylarına baktığımızda sadece Saadet Partisinin ismini ve tabelasını kullanmaktadırlar. Bir üst akıl şehrimizi dizayn etmeye çalışıyor. Saadet Partisi misyonunu yitirmiştir. Seçim sadece kazanmak değildir. Doğru adamlarla yola çıkmaktır. Oynanan bu oyuna çok dikkat etmemiz gerekiyor. Yuvalarına dönen tüm kardeşlerime hoş geldiniz diyorum”. Şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Karaköprü eski ilçe Başkanı Yakup Yavuz, “Kıymetli Şanlıurfalılar, bildiğiniz üzere genel merkezin ani bir kararı ile mevcut süreci sorgulayıp Saadet Partisinden ayrılma niyetim anlaşıldığında görevden alındım. 31 Mart seçimlerine giderken Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı, seçim işbirliği konusunda Milli Görüş ilke ve esaslarına uymayan bir tarzda hareket etmesi ve Saadet Partisi Genel Merkezi dahil “Oy olsun nasıl olursa olsun” noktasında durması sebebiyle Saadet Partisi ile olan tüm bağlarımı ayırıyorum.  Seçim işbirliği çerçevesinde hiçbir yanlışa evet demedim. Özellikle Karaköprü’de anlayamadığım siyasi gelişmeler oldu. Sanki bir üst akıl Karaköprü’yü dizayn ediyor. Dün olduğu gibi bugünde değerlerime sahip çıkarak ve vatandaşımızın hizmeti doğrultusunda çalışacağım. Bu nedenle 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül ve AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Adayı Metin Baydilli’yi destekleme kararı aldım. Hayırlara vesile olmasını diler hepinize teşekkür ederim”. dedi.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, “Biz bu topraklarda bin yıldır kardeşiz ve bugün bu kardeşliği daha da pekiştiriyoruz. Belediye Başkanlığı yerelde o beldenin sorunlarını çözmeye adaydır. Siyasal partiler elbette sorgulanır, bu hem kendi dışındaki partiler hem de kendi tabanları tarafından. Bugün benim her yaptığım doğrudur, sorgulanamaz mantığı geçerli değildir. Katılımcılık ve şeffaflıktan bahsederken öncelikle kendimizin tamamen yetkili olduğumuz kurumlarda bunu uygulamak zorundayız. Bireysel gelişim, kritik yapmak, analitik düşünmek, yapılanları sorgulamak ve bu sorgulamanın neticesini alabilmek ve kişinin kafasındaki soru işaretlerinin ortadan kalkmasıyla mümkündür. Eğer tepedekiler biz ne yaparsak bu doğrudur siz düşünmeyin sizin yerinize en iyi biz düşünüyoruz siz sadece bize tabi olun yeter derlerse işte tarihte birçok felaketler bu nedenle olmuştur. Bugün kişisel meziyetleriyle var olmaya devam etmek isteyen kardeşlerimiz AK Partimizin gönül belediyeciliği ile el ele vermeye karar vermişlerdir.

AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Adayı Metin Baydilli, “Saadet Partisi Karaköprü eski ilçe Başkanı ve değerli yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyesi adayı ve belediyesi üyesi ile birlikte partimize geçişlerini sağladık. Değerli kardeşlerimize Büyükşehir Belediyesinde Zeynel Abidin Beyazgül’e ve Karaköprüde’de bizlere vereceği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte ise birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımızı, Şanlıurfa’mızı ve Karaköprü’mü hak ettiği yere getirmek için el ele gönül gönüle vererek mücadele edeceğimiz konusunda fikir birliğine vardık.  Değerli kardeşlerime partimize geçişlerinden dolayı, yanımızda olduklarından dolayı, bize güç kattıklarından dolayı teşekkür ediyorum”. dedi.

Yapılan basın açıklamalarının ardından AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül,İl Başkanı Bahattin Yıldız,Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydilli ve Karaköprü ilçe Başkanı Sait Ağan katılıcılara AK Parti rozeti taktılar ve ardından hatıra fotoğrafı çektiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:07
YORUM EKLE