Özyavuz: "Seçim sürecini dostlukla tamamlamalıyız"

Harran Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Adayı Mehmet Özyavuz, yaklaşan seçimler dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada itidal çağrısında bulundu. Tarafların çoğunluğunun dost ve yakın akraba olduğuna dikkat çeken Özyavuz, "Girmiş olduğumuz seçim süreci kimseye düşman olmamıza vesile olmamalı." dedi.

Özyavuz: "Seçim sürecini dostlukla tamamlamalıyız"
banner1

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, huzurlu geçen seçim ortamının korunması ve tarafların birbirine karşı kırıcı tavırlardan uzak kalması gerektiğini belirterek, seçimin düşmanlığa vesile olmaması gerektiğini dile getirdi.

Başkan Özyavuz, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Girmiş olduğumuz seçim süreci kimseye düşman olmamıza vesile olmamalı. Hepimiz asırlardır bu vatan toprağında ve bu bayrak çatısı altında Türk, Kürt, Arap, Çerkez demeden yaşamayı biliyoruz ve yaşıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde kimimizin yakını belediye Başkan adayı, kimi yakınlarımız ise her iki Başkan adayının listesinde Meclis üyesi adayı, bu süreçte bizlere düşen herkesin fikrine ve düşüncesine saygılı olarak kimseyi rencide etmeden kardeş olduğumuzu unutmadan kalan süreci tamamlayıp kazanana ve kaybedene hayırlı olsun demek olacaktır çünkü seçim sonrası dostluk ve akrabalık baki kalacaktır. Önemli olan bu süreci siyasetin çirkinliği ile değil güzelliği ile tamamlayabilmektir."

YORUM EKLE