MEB’den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. MEB’den yapılan açıklamaya göre 21 Eylül’de okul öncesi ve birinci sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak.

MEB’den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması
banner2

Okullarda 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitimin nasıl olacağı merak konusuydu. MEB, konuyla ilgili bir açıklama yaparak ‘’21 Eylül’de yüz yüze eğitim öğretime okul öncesi öğrencilerimiz ve birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız’’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı basın açıklamasında eğitim nasıl olacağı ve ne kadar süreceği konusunda merak edilenleri yanıtladı.

Verilen kararların bilimsel veriler ışığında alındığını, kontrollü ve aşamalı bir başlangıçtan yana olduklarını belirten Bakan Selçuk, ‘’21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde yüz yüze eğitim öğretime sadece hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız. İlkokul birinci sınıf öğrencilerimiz uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise haftada 2 gün olacak şekilde okullarımızda olacak. 21 Eylül'den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz’’ dedi.

‘’Veli Rızası Bizim İçin Önemli’’

‘’Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir’’ diyen Selçuk, velilerin yüz yüze eğitimle ilgili isterlerse mazeret beyan edebileceğini belirtti.

Selçuk, ‘’Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir. Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır’’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE