Eğitim-Bir-Sen’den Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu!

Eğitim-Bir-Sen, İmam Hatip mezunları hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu. Sendikanın Urfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun "Ahlaksız, hangi posta bürünmüş olursa olsun, cezalandırılmalıdır"dedİ

Eğitim-Bir-Sen’den Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu!
banner2

Katıldığı bir TV programında "“O imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız” ifadelerini kullanan Yazar Erol Mütercimler’e tepkiler sürerken Eğitim-Bir-Sen konuyu mahkemeye taşıyor.

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun yaptığı yazılı açıklama ile sendika olarak Mütercimler hakkında suç duyurunda bulunduklarını belirtti. "Kategorik düşünmek haksızlık, kurumlara itibar suikastı düzenlemek de ahlaksızlıktır.." diyen Coşkun Mütercimler’in sözlerinin cezasız kalmaması gerektiğini dile getirerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ahlaki değerlerimizle ve toplumsal normlarımızla asla bağdaşmayan sahtekârlık, taciz, tecavüz gibi suçları işleyen, ahlaksızlar üzerinden kurumları yıpratmaya yönelik kara propaganda çabaları büyük bir haksızlıktır. Bu durumları, içinde taşıdığı art niyetini ifşa etmek ve fırsat olarak görmek de büyük bir ahlaksızlıktır.

Kişiliği bozuk, ahlaksız bir birey toplumun her katmanında, her kısmında, her yerde maalesef olabilmektedir.Erol Mütercimler’inkatıldığı bir televizyon programında,“O imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız” ifadelerini kullanması; bir tek ahlaksız üzerinden okullarımızı, kurumlarımızı, camiaları yaftalaması aymazlık ve büyük bir terbiyesizliktir. Hiç kimse, hele hele belli bir mevkiyi işgal eden ve mansıp sahibi biri, milyonların gözünün içine baka baka toplumsal vicdanı yaralayacak şekilde okullarımızı suç mahalliymiş gibi ilan etme hakkına sahip değildir. Bir kepazelik üzerinden kişisel tacizden kurumsal tacize geçiş yapma hadsizliğine asla müsamaha gösterilmemelidir.

Bireysel ahlak yoksunluğunun istenmeyen tezahürleri olarak okullarımızda, kurumlarımızda, sosyal hayatımızda görülen taciz veya istismar vakalarının, toplumsal sorumlulukla bağdaşmayan, ifade özgürlüğünü iftira özgürlüğüyle karıştıranlarca keyfî bir fütursuzlukla suçlunun dışında herkesi suçlayan bir edayla işlenmesi kabul edilemez.

Kötülük anormaldir, ahlaksızlık günahtır. Ahlaksız, hangi posta bürünmüş olursa olsun, mutlaka cezalandırılmalıdır. Sahtekâr birisinin oynadığı oyun ortaya çıkınca içinde bulunduğu yapıya ne kadar uzak olduğu çok net bir biçimde anlaşılmaktadır. Ancak kişilerin yaptıkları kötülükler bütün bir camiaya mal edilmemeli; evrensel bir ahlaki ve hukuki düstur olan suçun şahsiliği prensibi çerçevesinde ahlaksızlık kurumsal yaftalamaya dönüştürülmemeli, kurumsal itibar suikastına teşebbüs edilmemelidir.

Tecavüzcüyü, tacizciyi, kişiliğine bakmak yerine, kimliğine göre değerlendirip, kendi görüşüne yakınsa savunmaya, aklamaya, ancak farklı bir ideolojiye sahipse canla başla saldırmaya kalkanlar, en az suçlu kadar ahlaksızdır.

Eğitim-Bir-Sen olarak Genel Merkezimiz Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmuştur."

BİHA

YORUM EKLE