Sağlık Müdürü açıkladı: İşte ekiplerin ulaştığı hasta sayısı

Şanlıurfa Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Covid-19 Çağrı Merkezi hizmet vermeye devam ediyor.

Sağlık Müdürü açıkladı: İşte ekiplerin ulaştığı hasta sayısı
banner1

Koronavirüs tehlikesi dünya çapında yayılmaya devam ederken, Şanlıurfa’da tedbirler kapsamında açılan Covid-19 Çağrı Merkezi ve evde sağlık hizmeti sürüyor.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Bu çağrı merkezimizde Covid PCR testi pozitif gelen hastalarımıza birinci, üçüncü, yedinci ve on dördüncü günlerde arama yapılmaktadır. Çağrı merkezimiz toplamda diyanet ve sağlık çalışanlarından oluşan 100’ün üzerinde bir ekiple hizmet vermektedir. Bu hizmet kapsamında hastalarla yapılan görüşmeler neticesinde alınan bilgilere göre uygun görülen hastalarımız için hastanelerimize bağlı evde sağlık birimlerimize bildirim yapılarak hastalar evlerinde muayene edilmektedir. Aynı zamanda ilacını temin edememiş olan hastaların da evlerine ilaçları götürülerek teslim edilmektedir.

​​​​​​14.08.2020 tarihinden itibaren 72826 hasta aranmış olup bunların 666 tanesi evde muayene için, 798 tanesi de evde ilaç temini için evde sağlık ekiplerimize bildirilmiştir. Böylece hastalarımızın evlerinden çıkmadan hem muayene hizmetlerinden hem de ilaçlarını evlerine ulaştırarak tedavi hizmetlerinden faydalanmaları sağlanmıştır.  Ayrıca Covid pozitif bireylerin karantina kurallarına uymaları sağlanarak dışarıya çıkmalarının ve virüsü sağlıklı bireylere bulaştırmalarının önüne geçilmiştir.  

Vatandaşlara bu hizmet için tahsis edilen 0414 318 82 82 numaralı hat üzerinden verilecek danışmanlık hizmeti kapsamında riskli vatandaşların ne yapması gerektiği konusunda detaylı bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti sunulmaktadır.”

BİHA

YORUM EKLE