Bakan Selçuk’tan Merakla Beklenen Açıklama Geldi

Uzun süredir “Okullar açılacak mı?” sorusunun cevabı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama ile yanıtlanmış oldu.

Bakan Selçuk’tan Merakla Beklenen Açıklama Geldi
banner1

Öğrencilerin ve öğretmenlerin dört gözle beklediği yeni eğitim-öğretim yılı için beklenen açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Biz eğitimciler derse başlamadan önce öğrencilerimizin gözlerinin içine bakarız, yeni dönemde eğitimlerin yüz yüze olabilmesi için herkesi sorumlu olmaya davet ederek okulları birlikte açacağız dedik ve bu sorumluluğu paylaşmak istedik” şeklinde konuştu.

Selçuk, öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığı için gerekli önlemlerin alınacağını belirterek, ‘’2020-2021 Eğitim-Öğretimi 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başlatacağız ve ardından 21 Eylül’de seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimle devam edeceğiz” dedi.

Tedbirleri ve kontrolleri bırakmadan eğitime devam edeceğini dile getiren Selçuk, öğrencilere, öğretmenlere ve personellere kadar herkesin test kontrolü altında olacağını bildirdi.

Önlemlere her zaman uyulacağını ifade ederken öğrencilerin teneffüste neler yapacağını kılavuzda açıklayacaklarını aynı zamanda maske temini yapılacağını dile getirdi.

Selçuk, alınacak tedbirlerle öğrencilerin eğitimlerini sağlıklı bir şekilde sürdüreceklerini belirterek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE