Mesire Yerlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kovid-19 salgını nedeniyle verilen aranın ardından tekrar açılan mesire yerlerinde virüse fırsat tanımadan kurallara uyulması gerekiyor.

Mesire Yerlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?
Destekten TR

Parklar, piknik alanları, mesire yerleri ve doğal alanlar koronavirüs önlemleri kapsamında verilen aranın ardından 1 Haziran 2020 tarihinde (bugün) tekrar açıldı. Peki bu alanları ziyaret eden vatandaşlar nelere dikkat etmeli?

Türkiye’de Kovid-19 salgınıyla başarılı mücadelenin ardından normalleşme adımları atılmaya başlandı. Daha önce kapatılan, vatandaşların toplu olarak bir arada bulunduğu mesire yerleri bugün itibariyle tekrar vatandaşların hizmetine girdi.

Vatandaşların bu alanlarda bulunurken Kovid-19 riskine karşı tedbirli olması gerekiyor. Orman Genel Müdürlüğü(OGM), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla sosyal mesafe ve maske kuralına vurgu yaptı. OGM’nin twitter hesabından yapılan açıklamada; ‘’Ormanlarımıza, mesire yerlerimize kavuştuk. Doğadan ayrı kalmamak için sosyal mesafe, maske, hijyen kurallarına uymayı ihmal etmeyelim’’ denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sık sık vatandaşları tedbirli olmaları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve maske takmaları konusunda uyarıyor. Virüsü taşıyan insanların tamamının hastanelerde veya evde izolasyon altında olduğunu düşünmenin tehlikeli olduğunun altını çizen Koca, “Virüs, şimdilik tam bilemeyeceğimiz bir dönem boyunca, bu toplumda, aramızda varlığını sürdürecektir. Virüs, dünyada hareket halinde olacaktır” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR