‘Cennet Anneleri’ Hatıra Ormanı Kuruluyor

İçişleri Bakanlığı ile Hz. Hatice Vakfı işbirliğinde 100 yaşın üzerindeki 5 bin 529 anne için Sakarya’da ‘Cennet Anneleri’ hatıra ormanı oluşturuluyor.

‘Cennet Anneleri’ Hatıra Ormanı Kuruluyor
banner1

Türkiye’nin 81 ilinde hayatını sürdüren 100 yaşın üzerindeki anneler unutulmadı. 100 yaş üzeri 5 bin 529 anne için hatıra ormanı kuruluyor. Ayrıca Vefa Sosyal Destek Grupları da anneleri ziyaret ederek hazırlanan hediyeleri ulaştırdı. Ziyarette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kaleme aldığı hatıra ormanı sertifikaları da veriliyor.

Bizlerin En Değerli Varlığı, Siz Annelerimizsiniz


Sertifikalarda, "Dünyamız bugün büyük bir salgın hastalıkla mücadele ediyor. Siz değerli annelerimiz belki de ilk kez alıştığınız ve hak ettiğiniz kalabalık ziyaretlerden uzaksınız. Bilmenizi isteriz ki bir asırlık tecrübeniz ve bilgeliğinizin ışığında bizlerin en değerli varlığı, siz annelerimizsiniz. 'Cennet annelerin ayakları altındadır.' Bu belge, devletimizin siz annelerimize minnetinin karşılığı olarak Sakarya ilinde Cennet Anneleri ormanında adınıza dikilen ağacın hatırasıdır. Ellerinizden sevgi ve muhabbetle öpüyorum" ifadeleri yer aldı.


Büyüklere ziyaretler sosyal mesafe ve maske kullanımı kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi. Ayrıca, sertifikaları yanı sıra Anneler Gününe özel hazırlanmış hediyeler de verildi.

YORUM EKLE

banner99