Yıldız: Bir olmak ve diri olmak zorundayız

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yıldız: Bir olmak ve diri olmak zorundayız
banner1

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Aziz milletimizin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun sembolü ve milletimizin tarihteki en büyük başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, Anadolu insanının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir.

Cumhuriyetimiz,  her türlü engelin aşılması konusunda bizlere güç vererek, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ve milletimizin uluslararası alanda hak ettiği yeri alma kararlılığının bir kanıtıdır. Millet olarak, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin birlik ve beraberliğine birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet vermemiz gereken bir süreçten geçtiğimizi unutmamak gerekir. Yakın coğrafyamızda yaşanan terör olayları, komşu ülkelerde cereyan eden olaylar, dağılan parçalanan ülkeler, bu birlikteliğe ne kadar ihtiyaç duyduğumuzun açık bir ispatıdır. Bir olmak ve diri olmak zorundayız.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en önemli görevi ve sorumluluğudur. Son yıllarda birçok alanda yapılan yatırımlar,  hayata geçirilen projelerle İlimizin de her konuda geliştirilmesi için büyük çaba sarf edilmektedir. Üzerimize düşen görev ve sorumluluğumuzun bilinci içersinde hedefimiz;  daha çok gösterilecek çaba ve gayretler ile Şanlıurfamızı her konuda en üst sıralara taşımaktır. Bu duygularla;  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün kahraman şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Şanlıurfalı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle  kutluyorum.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99