Topçu Meydanı’nın ismi iade edilecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, daha önceleri oldukça gündemde yer alan Topçu Meydanı’nın isminin iadesiyle ilgili konunun ilk Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında gündeme alınacağını kaydetti.

Topçu Meydanı’nın ismi iade edilecek
banner2

Urfa Çalışma Grubu’nun bu haftaki konuğu olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, gündeme dair birçok konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.  Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Beyazgül, kentin alt yapı ve üst yapısına ilişkin projeleri anlattı.

Gündemdeki birçok konuya da açıklık getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yapılışı ve sonrasındaki revizyon çalışmalarıyla sürekli eleştiri konusu olan ve ismiyle de uzun süre gündemde olan kentin göbeğindeki Rabia Meydanı’na ilişkin de açıklamalarda bulundu. Topçu Meydanı’nın isminin iadesiyle ilgili konunun önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilk Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında gündeme geleceğini vurgulayan Beyazgül, meydanın isminin yeniden Topçu Meydanı olarak teklif edileceğini, ‘Rabia’ isminin ise yapılacak olan başka bir meydana verileceğini açıkladı.

TARIM DAİRE BAŞKANLIĞI KURULUYOR

Urfa Çalışma Grubu’nun sosyal medya hesabından Başkan Beyazgül’le yapılan görüşmeye ilişkin şunlar ifade edildi:

“Bu haftaki misafirimiz Şanlıurfa BB Başkan’ı Sn. Zeynel Abidin Beyazgül’dü. Urfa ile ilgili sohbet ettik, konuştuklarımızın özetini de sizlerle paylaşma gereği duyuyoruz.

Turistik iş yerlerine mesleki eğitim verilmesi amacıyla, ŞESOB, Bel-Tur, ŞUTSO Turizm Meslek Komitesi ve Turizm Otelcilik Yüksek Okulu’nun da katkılarıyla bir konsorsiyum kurulacak. Belediyeye ait Cumhuriyet Parkı ve Sakıb’ın Köşkü de pilot bölge olacak ve ilgili personellere eğitim verilecektir.

İyad Bin Ganem (Fırfırlı Camii ) Camiinin etrafında bulunan evlerin tamamı istimlak edilecek ve caminin etrafı açılacaktır.

Topçu Meydanı’nın isminin iadesi, ilk Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme alınacaktır. Rabia ismi yapılacak başka/yeni bir meydana verilecektir.

Büyükşehir Belediyesine ait, Soro İmam ve Mehmet Güneş Taziye evlerindeki halılar kaldırılacaktır.

Özellikle Karaköprü İlçesindeki sıkıntılardan dolayı fırın açma ruhsatı almak daha da kolaylaştırılacaktır.

Kentimiz için büyük önem taşıyan ‘Ulaşım Master Planı’ için hazırlıklara başlanacaktır.

BB bünyesinde ‘Tarım Daire Başkanlığı’ kuruluyor.

Karakoyun (Daysan) Deresinden temiz su akıtılması için Tarım Bakanlığı nezdinde çalışmalara başlandı.

BB Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalarda Çam Ağacı yerine ilimizin iklimine daha uygun ağaçların dikimi yapılacak.

Bediüzzaman Mezarlığı karşısında bulunan boş alana, namazgah yapılması için çalışma yapılacak.

Emniyet (Prestij) Caddesinde araç ve yaya trafiğinin yeniden düzenlenmesi sağlanacak…”

BİHA

YORUM EKLE

banner99