Yetkililere çağrı: Urfa'da hastalar mağduriyet yaşıyor!

Şanlıurfa Tabip Odası, onkoloji uzmanının olmadığı Şanlıurfa'da hastaların mağdur olduğunu kaydetti ve yetkilileri göreve davet etti.

Yetkililere çağrı: Urfa'da hastalar mağduriyet yaşıyor!
banner1

Şanlıurfa'nın önemli sorunlarının başında sağlık geliyor.

Nüfusu 2 milyonu aşan kentte sağlıkla ilgili olarak özellikle doktor ve sağlık çalışanı konusunda eksiklikler yaşanırken, bu sıkıntılara bir yenisi daha eklendi. Kentte kanser teşhisi konulan hastalar, kemoterapi (kanser hücrelerini ilaçla tedavisi) için tedavi görüyordu. Şanlıurfa'da 3 doktorla verilen bu hizmet ise zamanla doktorların tayin istemesi ve gitmesi ile 1'e düştü.

ONKOLOJİ UZMANI URFA'DA YOK!

Son zamanlarda kanser hastalarına tek bakmak zorunda kalan doktor ise iş yükünün ve baktığı hasta sayısının artmasıyla Şanlıurfa'dan ayrılmak istedi. Kısa sürede tayini çıkan hekimin de gitmesiyle Şanlıurfa'da onkoloji doktoru kalmadı.

Kentte baş gösteren bu sorunla ilgili Şanlıurfa Tabip Odasından da açıklama geldi. Şanlıurfa'da kamu hastanelerinde onkoloji uzmanının olmadığını kaydeden Urfa Tabip Odası, "Sadece Üniversite Hastanesinde onkoloji bölümünün olması kemoterapi alan hastaların mağduriyet yaşamalarına sebep olmaktadır" dedi.

Tabip Odası, yetkililerin gerekli tedbirleri alması için çağrıda bulundu. 

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE