Harran Üniversitesi iddialara "asılsız" dedi: Sorun yaşanmıyor

Harran Üniversitesi Hastanesi, onkoloji uzmanının olmadığı Şanlıurfa'da hastaların mağduriyet yaşadığı iddiasının asılsız olduğunu kaydetti.

Harran Üniversitesi iddialara
banner1

Şanlıurfa Tabip Odası, kamu hastanelerinde onkoloji uzmanının olmadığını ve hastaların mağduriyet yaşadığını öne sürdü.

Tabip Odasının açıklaması sonrası Harran Üniversitesi hastanesinden iddialara cevap geldi. Üniversite, yaptığı açıklama ile "Onkoloji bölümünde hasta yoğunluğunun olduğu ve hasta mağduriyetlerinin yaşandığı yönünde çıkan iddialar tamamen asılsızdır" dedi. 

Tibbi Onkoloji Bilim Dalı Bölümüne Prof. Dr. Hakan Büyükhatipoğlu’nun atanmasından sonra başta Şanlıurfa olmak üzere çevre illerden de bir çok hastanın hastaneye tedavil eolmak için gittiği kaydedildi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr Hakan Büyükhatipoğlu şunları ifade etti:

"Hastanemize hastaların  aynı dönemde  başvurmaları nedeniyle geçici olarak  bir süre yoğunluk oluşmuştur. Fakat Şanlıurfa genelinde hasta mağduriyetinin oluşması söz konusu değildir. 
Başvuran her onkoloji hastasına randevusuz olarak bakılıyor, yirmiye yakın hastamız yatarak tedavi görmekte ve yatak sorunumuz bulunmamaktadır."

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek ise; "Hastanemize başvuran hastalarımızın tedavileri geciktirilmeden yapılıyor ve geçici bir yoğunluk söz konusu olmuş olabilir ancak  hastalarımız  kesinlikle mağdur olmayacaktır" diye konuştu.

BİHA

YORUM EKLE