Yalçınkaya: Kadın mutlu olursa, aile mutlu olur

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yalçınkaya: Kadın mutlu olursa, aile mutlu olur
banner2

AKÇAKALE -Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Bir birey, bir anne, bir eş olarak tüm kadınlar toplumun en önemli varlıklarıdır. Bu bilinçle; yerel yönetimler olarak kadın emeğini güçlendirmek için öznesi kadın olan, kentle bütünleşik istihdam projelerini hayata geçirmek için gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Mesajında kadının hem İslamiyet’teki hem toplumumuzdaki yerinin önemli olduğu belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnancımız gereği kadınlar kutsaldır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) de bizlere  ‘Kadınlar size Allah'ın bir emanetidir’ diyerek onlara kıymet vermemiz gerektiğini belirtmiş; hadislerde ise bizlere kadınları üzmemek, nazik davranmak ve saygı göstermek gerektiğini yönünde yol gösterilmiştir. Kadınlar aynı zamanda Bir birey, bir anne, bir eş olarak tüm kadınlar toplumumun en önemli varlıklarıdır.

Biliyoruz ki; kadın mutlu olursa, aile mutlu olur, aile mutlu olursa toplum mutlu olur. Kadınların bize emanet edildiği inancı ile de onların değerini ve kıymetini biliyor yerel yönetimler olarak da bu minvalde çalışmalar yürütüyoruz. Bu bilinçle yerel yönetimler olarak kadın emeğini güçlendirmek için öznesi kadın olan, kentle bütünleşik istihdam projelerini hayata geçirmek için gayretlerimizi sürdüreceğiz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile başta tüm şehit ve gazilerimizin anne, eş ve kız kardeşleri olmak üzere varlıkları ile hayatımızı kıymetlendiren tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutluyor; hayatları boyunca daima mutlu olmalarını diliyorum.”  

BİHA 


YORUM EKLE