Vali Erin'den 8 Mart mesajı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, toplumun iki cinsini oluşturan kadın ve erkeğin insani değerler açısından eşit haklara sahip olduklarını belirtti.

Vali Erin'den 8 Mart mesajı
banner2

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Erin, toplumun iki cinsini oluşturan kadın ve erkeğin biyolojik olarak farklı yaratılışlara sahip olsalar da insani değerler açısından eşit haklara sahip olmaları gereken bireyler olduğunu kaydetti.

Erin, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kültür kadına verilen değer ölçüsünde gelişir. Büyük medeniyetlere sahip toplumlarda kültür güçlü aile içinde gelişmiş, güçlü ailenin temeli ise kadının sorumluluğuna verilmiştir. Güçlü aile yapısına sahip olmayan milletler tarih sahnesinden silinip gitmiştir. Güçlü bir devletin temeli olan sağlıklı ailenin oluşturulmasında, çocukların geleceğe hazırlanmasında, eğitiminde en önemli sorumluluğu üstlenen kadınlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle, ‘erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar’. Uygarlığın dev adımlarla ilerlediği bu dönemde, evlat yetiştirmenin zorluğunu çok iyi biliyoruz. Çocukların başta teknoloji olmak üzere her taraftan kuşatıldığı günümüzde evlatlara verilecek terbiye, eski dönemlerdeki kadar basit değildir. İşte bu nedenle gelecekte var olmak istiyorsak, kız çocuklarımıza, kadınlarımıza değer vermek, yüksek vasıflara sahip olmalarını temin etmek en büyük sorumluluğumuz olmalıdır. Ebediyete ulaşmış annelerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, başta şehit annelerimiz olmak üzere varlıklarıyla hayata anlam katan annelerimiz, kardeşlerimiz, eşlerimiz, çocuklarımız olan tüm kadınların bu özel gününü kutluyorum.”

BİHA


 


YORUM EKLE