Vekil Aydınlık, Bakan Özer'e sordu: "Şimdi ne yapacaksınız?"

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’daki eğitim sorunlarını gündeme taşıyarak, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi.

Vekil Aydınlık, Bakan Özer'e sordu:
banner2

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Şanlıurfa ziyareti gündem olmuştu. Özer’in il ve ilçe milli eğitim müdürlerine kameralar önünde sarf ettiği sözler çok konuşulmuştu.

Eğitim sıralamasında 81 il içinde 78. sırada yer alan Şanlıurfa’nın eğitimdeki sıkıntılarına duyarsız kalmayan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Aydınlık, Şanlıurfa’da eğitim gören öğrencilerin diğer illerdeki öğrencilerle rekabet etmesinin zorlaştığını ve bundan dolayı Urfa’daki öğrencilerin imkanlarının artması yönünde bir çalışma olup olmadığını Milli Eğitim Bakanı Özer’e sordu.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Aydınlık, "Şanlıurfa’nın eğitim konusunda çok büyük problemler yaşadığı ortaya çıkan başarı sıralamasıyla da gözler önüne seriliyor. Şanlıurfa eğitim sıralamasında 81 vilayette 78. sırada. Şanlıurfa’da eğitim gören bir öğrencinin sahip olduğu imkanlarla İzmir, İstanbul, Ankara, Gaziantep gibi kentlerde eğitim alan öğrencilerin sahip olduğu imkanlar bir değil. Bunu Milli Eğitim Bakanı da Şanlıurfa ziyareti sırasında bizzat öğrencilerden duydu ve kendisi de gördü. O halde Bakan’a soruyoruz; geldiniz, gördünüz, şimdi ne yapacaksınız?" diye sordu."ŞANLIURFA EĞİTİMDE KAN AĞLIYOR"

Şanlıurfa’da eğitim alanındaki sıkıntıları sıralayan Aydınlık, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yapılması gerekenleri bu yazılı soru önergemiz aracılığıyla Bakan Bey’le paylaşmış olduk. Ayrıca Bakan Özer’in Şanlıurfa’da bahsettiği 75 yeni eğitim birimin detaylarını ve takvimlerini de öğrenmek için sorular yönelttik. Bu hususta tek bir temennim var; Şanlıurfa’da eğitim gören bir öğrencimiz, evladımız Ankara’da, İstanbul’da, Bursa’da eğitim gören evlatlarımızla aynı imkanlara sahip olsun, Şanlıurfa’mız eğitimde de geri kalmasın çünkü biliyorum ki bugün evlatlarımıza ne kadar yatırım yaparsak ileri de Şanlıurfa’yı o kadar güzel yerlerde göreceğiz".


BİHA


YORUM EKLE