Vekil Açanal, Meclis'teki yeni görevi ile ilgili bilgi verdi

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna seçilen Vekil Açanal, “Komisyon olarak hem Urfalıların müsterih olacağı hem de Suriyeli göçmenlerimizin yaşam şartlarını daha iyi hale getirecek bir şekilde projeler yapacağız inşallah” dedi.

Vekil Açanal, Meclis'teki yeni görevi ile ilgili bilgi verdi
banner2

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) birçok komisyonda görev alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, son olarak İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna seçildi. Komisyona seçilmesinin ardından memleketi Şanlıurfa’ya dönen Vekil Açanal, buradaki temaslarına başladı.

Çeşitli ziyaretlerde bulunan Vekil Açanal, yeni seçildiği komisyon ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

‘PROJELER YAPACAĞIZ İNŞALLAH’

Özellikle Suriyeli göçmenlerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi adına çalışmalar yapılacağına değinen Vekil Açanal, “İnsan hakları inceleme komisyonuna üye olarak seçildim. Bu benim için çok önem arz ediyor. Bölgemiz için çok önemli, biliyorsunuz göçmenlerimiz çok. İnsan Hakları İnceleme Komisyonunda üç tane alt komisyon var. Birincisi ceza eviyle ilgili, ikincisi çocuk haklarıyla ilgili, üçüncüsü göçmenlerle ilgili, beni en çok ilgilendiren bu kısmıdır. Çünkü 428 bin misafirimiz var. Bu misafirlerimiz bir trajedi yaşıyorlar. Hem konuyu onların açısından bakmak hem Urfalılar açısından bakmak entegrasyonu en kolay şekilde yapmak. Bununla ilgili çalışmalarımız başlayacak önümüzdeki dönem. Sadece çocuklar ve kadınlarla ilgili değil, bütün göçmenlerle ilgili çalışmalarımız olacak. Onların sağlık sorunları var. Eğitim sorunları var. Adaptasyonda zorlanıyorlar. Şehrin içinde yaşıyorlar biz seçim sırasında halkın bazı sitemlerine şahit olduk. O nedenle komisyon olarak komisyon olarak hem Urfalıların müsterih olacağı hem de Suriyeli göçmenlerimizin yaşam şartlarını daha iyi hale getirecek bir şekilde projeler yapacağız inşallah”  diye konuştu.

‘URFA’DA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK’

Meclisin kapanmasıyla birlikte Şanlıurfa’ya döndüğünü ve çalışmalar yaptıklarını aktaran Vekil Açanal, gazetecilerin geçmiş “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü de kutladı. Açanal, “Perşembe akşamı meclisin kapanmasıyla Cuma günü ben buraya geldim. Genel Başkan Yardımcımız, Yerel Yönetimler Başkanımız Özhaseki buradaydı ona eşlik ettik. Viranşehir, Ceylanpınar belediye başkanlıkları ve teşkilatları ziyaret ettik. Orada onunla ilgili yaptığımız toplantılar çok önem arz ediyordu. Dün itibariyle de Urfa’da çalışmalarımıza başladık. Dün büyükşehir belediyemizin üst yönetim toplantısına katıldık.  Bugün de önce basını ziyaret ediyorum. Geçtiğimiz hafta gazeteciler günü kutlandı. Biz uzaktaydık sosyal medyadan kutladık. Şimdide ziyaret ederek hepsini kutlamak istiyorum. Tabi basınımızın yeri çok önemlidir. Sayıları da çok Urfa’da çalışan gazetecilerimizin bir kısmına ulaşacağım. Ulaşamadıklarımın affına sığınıyorum. Hepsinin gününü kutluyorum gecikmişte olsam” diyerek sözlerine son verdi.

BİHA

YORUM EKLE