Urfalı büyükelçiden acil sağlık duyurusu

Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Emin Önen, Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan vatandaşların Dünya Sağlık Örgütü'nün de kontrolünde olduğu yeni koronavirus türü hastalık hakkında tedbir almaları gerektiğini kaydetti.

Urfalı büyükelçiden acil sağlık duyurusu
banner1

Çin’de yaşayan ve Çin’e seyahat edecek olan vatandaşları uyarmak için acil sağlık duyurusu yayınladıklarını belirten Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Abdulkadir Emin Önen, "Çin'de ortaya çıkan yeni Koronavirus türü hakkında Büyükelçiliğimiz duyuru yaptı. Bu duyuruda da belirttiğimiz gibi; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan, Çin’de ve civar ülkelerde vaka sayısının artmakta olduğu müşahede edilen ‘2019-nCoV’ yeni Koronavirus türü hakkında Büyükelçiliğimiz duyurusunda da belirtilen mutad sağlık tedbirlerini mutlaka almaları gerekmektedir. Ayrıca; Çin’de yaşayan vatandaşlarımızın Çin Halk Cumhuriyeti ve Dünya Sağlık Örgütünün resmi açıklama ve uyarılarını yakından takip etmelerinde fayda vardır” dedi.

Önen, oluşabilecek acil durumlarda 7 gün 24 saat açık olan Büyükelçilik Çağrı Merkezi ve hafta sonları nöbetçi telefonlarından Büyükelçiliğe ulaşabileceklerini söyledi.

BİHA

YORUM EKLE