Vali Urfalılara seslendi: Telaş yok, fırınlar açık!

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, sokağa çıkma yasağı ile ilgili vatandaşlara çağrıda bulunarak "Telaşa gerek yok! Yarın fırınlar açık olacak ve tüm fırınlar kendi araçlarıyla ekmek dağıtabilecek" dedi.

Vali Urfalılara seslendi: Telaş yok, fırınlar açık!
banner1

Bu akşam 24.00'dan sonra başlayacak yasak nedeniyle vatandaşlar fırın ve marketlere akın ederken, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’den uyarı geldi.

Fırınların açık olacağını vurgulayan Vali Erin, yasağın uzatılmayacağını dikkat çekerek "Kıymetli hemşehrilerim, telaşa gerek yok! Yarın fırınlar açık olacak ve tüm fırınlar kendi araçlarıyla ekmek dağıtabilecek. Kıymetli hemşehrilerim, lütfen 2 gün sabredin! Sokağa çıkma yasağı Pazar günü (12.04.2020) saat 24:00 itibariyle sona erecektir. DEVAM ETMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR" dedi.

Yasağı çiğneyenler için pazar cezası olduğunu da açıklayan Vali Erin, "Değerli Şanlıurfalı kardeşlerim, sokağa çıkmanın cezası 3.186 TL olacak. Tedarik ve üretim sistemi devam edecek. Fırınlar açık, market ile pazarlar kapalı olacak. Yasak Pazar gece 24:00'da sona erecek. LÜTFEN EVİNİZE DÖNÜN VE 2 GÜN SABIRLA BEKLEYİN" çağrısında bulundu.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar da 112-155-156 nolu telefonlardan iletişime geçtiği takdirde yetkililer tarafından ihtiyaçları karşılanacak.

BİHA

YORUM EKLE

banner99