Vali Erin: “Emniyet kemerimizle hareket edelim”

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen 'Bi Hareketine Bakar Hayat' kampanyası çerçevesinde emniyet kemeri denetimine katıldı.

Vali Erin: “Emniyet kemerimizle hareket edelim”
banner2

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’da trafik kazalarının önlenmesi ve kaza oranlarının minimize edilmesi amacıyla denetimler devam ediyor. 'Bi Hareketine Bakar Hayat' kampanyası kapsamında Topçu Meydanında uygulama yapan ekiplerle emniyet kemeri denetimine çıkan Vali Erin, sürücülere uyarılarda bulunarak bilgilendirici broşür dağıttı.

Denetime, Vali Erin’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ve ilgili emniyet ekipleri katıldı.


“KAZALARDA KAYBETTİĞİMİZ İNSAN SAYISI YÜZDE 50 AZALDI”


Vali Erin, denetimlerde amacın yaşanan ölümlerin önüne geçmek olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

“2021-2023 arasında Türkiye’de Karayolları Trafik Güvenliği Stratejik Belgesi oluşturuldu. Buna bağlı olarak eylem planı yapıldı. Çok sayıda, özelikle bayramlarda ve trafik yoğunluğun yaşandığı dönemlerde trafik kazasında hayatını kaybeden binlerce insanımız var. Bu kazaların önüne geçebilir miyiz? Evet geçebiliriz. Stratejik olarak hareket ettiğimizde, vatandaşları bilgilendirdiğimizde, denetimi etkin bir şekilde yaptığımızda bunun önüne geçilebileceği bakanlığımızın yaptığı çalışmalar neticesinde bu ortaya çıktı. Ortalama her yıl kaybettiğimiz insan sayısı bu dönemde yüzde 50’i azaldı.”“EMNİYET KEMERİMİZLE HAREKET EDELİM”

Uygulanan eylemler kapsamında kaza oranında azalma yaşadığının altını çizen Vali Erin, “Trafik kazalarında hayatını kaybeden insan sayısı yüzde 13,4’tü, yüzde 5,8’e çekildi. Hep birlikte gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla bunun önüne geçmiş oluyoruz. Çalışmalar kapsamında yeni bir strateji eylem planı var. 2021 yılında inşallah şimdiye kadar başardığımız çalışmalar düzenlediğimiz kampanyalarla, vatandaşlarda, sürücülerde ve Emniyet kemerimizle hareket edelim, o yüzde 50 azalmayı sıfıra çekmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


“KURALLARA HEP BİRLİKTE UYALIM”


Valin Erin, konuşmasını devamında şöyle konuştu:

“İnsanımızın hayatını koruyalım. Bugünkü çalışmalar, bu bilinci oluşturmak amacıyla Şanlıurfa’da gerçekleştiriyoruz. Emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Sadece araç sürücüleri için değil, özellikle şehirlerarası seyahatlerde emniyet kemeri takarak, hem kendi hayatlarını hem de ailelerin hayatlarını korumuş oluyor. Bu konuya dikkat çekmek için buradayız. Emniyet kemeri riskleri yüzde 60-70 civarında azalttı. Emniyet kemerimizle hareket edelim. Sevdiklerimize güvenli bir şekilde ulaşalım.

Hiç kimsenin başkasının hayatına ve güvenliğine hakkının olmadığını düşünmek lazım. Tolum olarak bu bilince sahip olup, sürücüleri, vatandaşları bilgilendirmek. Kurallara hep birlikte uyalım. Bu kampanyanın da başarılı olacağına inanıyorum.”

 BİHAYORUM EKLE