Sıra değişmedi ama Urfa'nın rengi değişti!

Aşılama oranında en düşük illerin başında gelen Şanlıurfa haritada kırmızı renkteki tek il iken, bugün yüzde 55 aşılama oranıyla Şanlıurfa turuncu renkteki iller arasında yer aldı. Aşılama oranındaki sıralaması ise hala değişmedi.

Sıra değişmedi ama Urfa'nın rengi değişti!
banner1

Sağlık Bakanlığı, 12 Kasım 2021 tarihine koronavirüs verilerini açıkladı.

Verilere göre son 24 saatte Türkiye'de 23 bin 637 kişinin testi pozitif çıktı. 217 kişi de hayatını kaybetti.


BAKAN KOCA’DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son 1 aydaki vakaların %15’ini 60 yaş ve üzeri oluşturuyor. Buna karşın, vefatların %84,8’i 60 yaş üzerindedir. Okul çağındaki 8-16 yaş grubundaki çocuklarımızın toplam vakalar içindeki oranı ise yaklaşık %10 seviyesinde düşüş göstermiştir. Bu, salgının seyri açısından önemlidir” dedi.


​​​​​​​ŞANLIURFA DA ARTIK TURUNCU

Aşılama oranında ise Şanlıurfa'yı ilgilendiren bir değişim olduğu görüldü. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 118 milyon 219 bin 170 doza yükselirken haritada aşılama oranındaki düşük rakam nedeniyle kırmızı ile gösterilen Şanlıurfa aşılamada yüzde 55'e ulaştığı için turuncu renkte gösterilmeye başlandı. Ancak sıralaması yine değişmedi. En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu illerin başında Şanlıurfa yer buldu. Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt izledi.

BİHA


YORUM EKLE