Harran Belediye Başkanı Özyavuz'dan Kadınlar Günü mesajı

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, kadının hem toplumun hem de ailenin temeli olduğunu vurguladı.

Harran Belediye Başkanı Özyavuz'dan Kadınlar Günü mesajı
banner1

HARRAN- Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Özyavuz, toplumu dönüştüren ve bu anlamda toplumlara yön verenlerin kadınlar olduğunu belirttiği mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Hayatımızın her günü üzerlerine titremiz, hak ettiği değeri her koşulda vermemiz gereken kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta daha çok ön plana çıkaracak çalışmalar gerçekleştirmeli ve okuma oranlarını daha çok artırmalıyız. Günümüzde de ne yazık ki hala sık sık karşılaştığımız ‘kadına şiddet’ olayları yanında son derece duyarlı olmalı, şiddetin her türlüsüyle birlikte kadına şiddet vakalarının da tam karşısında olmalıyız. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in buyurduğu gibi; ‘Cennet annelerin ayağının altındadır’. İşte Efendimiz’in bu söylemi ışığında inancımız ve medeniyetimizin değerlerine göre kutsal saydığımız varlık olan kadınları korumak ve kollamak her bir bireyin üzerinde özen göstermesi gereken bir görevdir. Kadınların Cenab-ı Allah’ın bir emaneti olduğunu unutmadan, onların çok daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak asli görevlerimiz arasındadır. Bizler de Harran Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana kadınlarımıza yönelik hizmetlerimize ayrı bir hassasiyetle yaklaştık. Bugüne dek olduğu gibi, bundan sonrasında da benzer çalışmalarımıza ağırlık vereceğimizi hatırlatır, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım”.

BİHA 


YORUM EKLE