AK Partili Ağan'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında güçlü Türkiye hedeflerini, güçlü kadınlardan oluşan güçlü milletle gerçekleştireceklerini kaydetti.

AK Partili Ağan'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
banner2

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Güçlü bir toplumun ancak güçlü kadınlarla meydana gelebileceğini vurgulayan Ağan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kadın, özellikle toplumun temel yapısını teşkil eden aile kurumunun sağlam değerlere sahip olabilmesinde büyük bir önem arz etmektedir. Üstlendiği misyonla toplumsal yapının demokratik temellerinin yükünü çeken kadınların, hayatın her alanında el üstünde tutulması gerekmektedir."

Mesajında Hz. Muhammed'in "Sizin en hayırlınız, kadınlarına karşı en iyi davrananınızdır" hadisini hatırlatan Ağan, şunları kaydetti:

"AK Parti olarak değerlerimizden aldığımız bu sorumluluğun bilinciyle toplumsal hayatta kadın-erkek eşitliğinin sağlanması adına iktidarımız boyunca önemli adımlar attık. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kadın haklarına verdiği önem kadınlarımızın omuzlarındaki yükün hafiflemesinde büyük bir etken olmuştur. Kadına yönelik ayrımcılıkla mücadelede kalıcı ve sürdürülebilir çözümler üretmek adına 20 yılda gerçekleştirdiğimiz sessiz devrimlerle eski Türkiye'de kadınları ötekileştiren cinsiyetçi politikaları tamamen ortadan kaldırarak eğitim hakkı, inanç özgürlüğü, ekonomik özgürlük gibi en temel haklar konusunda toplumun farkındalığını artıracak hamlelerde bulunduk. Kadına yönelik pozitif ayrımcılığı önceleyen politikalarımızla bugün siyasette, bürokraside, kamuda, iş dünyasında yer alan kadın sayısı Cumhuriyet tarihinin en üst seviyelerine ulaşmıştır. Kadınlarımızla ilgili meselelerdeki hassasiyetimizle kadının toplumsal hayatta görünürlüğünü arttırdık.

Güçlü Türkiye hedefimizi güçlü kadınlarımızdan oluşan güçlü milletimizle gerçekleştireceğiz. Bu bilinçle çalışmalarımızı daha da ileriye götüreceğiz".

BİHA


YORUM EKLE