Vali Erin: “Balıklıgöl çevresindeki işgalleri sonlandıracağız”

Şanlıurfa Valisi Erin, merkez ilçe mahalle muhtarlarıyla toplantı yaparak eğitim, sağlık, güvenlik ve şehircilik konularında istişarelerde bulundu.

Vali Erin: “Balıklıgöl çevresindeki işgalleri sonlandıracağız”
banner1

ŞANLIURFA – Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, merkez ilçe mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Haliliye Belediyesi Geleneksel El Sanatları Merkezi (GESEM) toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Erin’in yanı sıra Vali Yardımcısı ve Haliliye Kaymakamı Metin Esen, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ve muhtarlar katıldı.

Muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür eden Vali Erin, dört buçuk yıllık görev süresi boyunca muhtarlarla her fırsatta bir araya gelerek, kamu hizmetlerinin hızlı ve sağlıklı sürdürülmesi için büyük çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Vali Erin, pandemi sürecine dikkat çekerek Şanlıurfa’da vaka sayılarının düşmesine rağmen salgın riskinin ortadan kalkmadığını kaydetti. Erin, aşı olmanın öneminin tüm halka anlatılmasını istedi.

Şanlıurfa’nın genç nüfusuyla en önemli gündeminin, bu genç nüfusun eğitimi ve istihdamı olduğunu ifade eden Vali Erin, eğitim, sanayi, sağlık ve benzeri alanlarda yapılan yatırımları anlattı.BALIKLIGÖL ÇEVRESİNDE DÜZENLEME

Vali Erin, Halilürrahman – Balıklıgöl Platosu ile Eyyüp Peygamber Makamı çevresinde yapılması planlanan düzenlemeler hakkında da bilgi verdi.

Balıklıgöl çevresindeki işgallerin tamamını bir ay içerisinde sonlandıracaklarını ifade eden Vali Erin, bu konuda muhtarların ve kamuoyu desteğinin önemine değindi.


İŞGALERE MÜSAADE EDİLMEYECEK

Vali Erin, Şanlıurfa’nın en önemli tarihi turistik mekanı olan Balıklıgöl bölgesinde işgal ve fahiş fiyata göz yummanın mümkün olmadığını ifade etti. Erin, resmi olarak kiralanmış alanlar dışında bir karış işgale müsaade edilmeyeceğini kaydetti.

BİHA


YORUM EKLE