Gurbette aradığı şifayı kendi memleketinde buldu

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek binasında ileri düzey gırtlak kanseri ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Gurbette aradığı şifayı kendi memleketinde buldu
banner2

ŞANLIURFA - Kulak Burun Boğaz kliniğinin en büyük ve ağır ameliyatlarından olan gırtlağın tamamının alınması ve boyunun her iki tarafının temizlenmesi işlemi (total larenjektomi ve bilateral boyun disseksiyonu) Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Operasyonu Kulak Burun Boğaz Klinik Doktorları Uzman Dr. Semih Ak, Öğretim Üyesi Uzman Dr. Erkan Kaplama yaptı. Ameliyatın zorlu ve takibinin çok önemli olduğunu belirten Uzman Dr. Kaplama, şunları söyledi:

“İl dışında gırtlak kanseri teşhisi alan hastamız ameliyat için hastanemizi tercih etti. Bizde Semih hocam ile beraber hastamızı başarılı bir şekilde opere ettik. Hastanın gırtlağındaki tümör alındı, boynundaki lenf bezleri temizlendi. Hastamızın bugün ameliyat sonrası on ikinci günü, hastamızı taburcu etmeyi planlamaktayız. Hastanemizde bu tarz kanser ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.”

Hasta yakınları da ameliyatı başarılı şekilde gerçekleştiren doktorlara teşekkür etti.


BİHA


YORUM EKLE