Şanlıurfa'da Afganistan için yardım kampanyası

İHH Şanlıurfa Şubesi tarafından "İnsani kriz kapıda yalnız bırakma" sloganıyla Afganistan'da 18 milyon ihtiyaç sahibi için yardım toplanacak.

Şanlıurfa'da Afganistan için yardım kampanyası
banner2

ŞANLIURFA - İnsani Yardım Vakfı (İHH) Şanlıurfa Şubesi, Afganistan'da zor şartlar altında yaşayan halk için yardım kampanyası başlattı.

İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, tüm Urfalıları yardım kampanyasına davet etti.

Afganistan'da çetin kış şartları gelmeden herkesi yardımda bulunmaya davet eden Atila, "Malumunuz son 40 yıldır her türlü savaşı yaşayan Afganistan halkı, son süreçte yardım derneklerinin Afganistan'dan çekilmesiyle birlikte çok ciddi mağduriyet ve mazlumiyet yaşıyor. Türkiye'deki ve dünyadaki Müslümanlara, Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da yaşayan halka sesleniyoruz. Allah rızası için çetin kış şartları gelmeden(Afganistan'da kış zor geçiyor) Afganistan halkı için başlattığımız yardım kampanyasına destek sunsunlar” açıklamasında bulundu. 

Afganistan'daki son durumun tahmin edilenden de kötü olduğunu ifade eden Atila,  açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Allah muhafaza etsin ileriki günlerde yokluktan dolayı belki de hiç hoş olmayan ölüm haberleri bile alınabilir. Bu münasebetle Afgan halkı için maddi, ayni ve nakdi yardımlarınızı, dualarınızı esirgemeyin. Nakdi yardımlarla Afganistan'a, Pakistan ve Özbekistan gibi yakın ülkeler üzerinden yardım malzemeleri götürüyoruz"

Atila, Afganistan halkı için toplanan acil ayni yardım listesini ise şöyle sıraladı:

Nakit (Gıda, temizlik ürünlerini vs. bölgede almak için), ilaç çeşitleri, tarım ilaçları ve hayvan İlaçları, kışlık giysi (ceket, kazak, şapka, mont, çocuk giysileri), kışlık ayakkabı (bay, bayan), battaniye,  çocuk giyimi, kumaş ve engelliler için tekerlekli sandalye…

Bu malzemelere çok acil ihtiyaç olduğunu belirten Atila, “Kardeşlerimiz ayni yardımlarını Haliliye ilçesi Hamidiye Mahallesi'nde bulunan vakfımıza gelerek teslim edebilirler. Ya da bizi ararlarsa biz gider tutanakla bu yardımları teslim alarak Afganistan'daki mazlum ve mağdur halka inşallah sizler adına ulaştıracağız"  ifadesini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE