Urfalı Oyuncu Türk Oyuncular Listesinde

Şanlıurfalı Oyuncu Ersin Arıcı, Kâğıttan Hayatlar filmindeki performansından dolayı IMDb Türk Oyuncular Listesinde 6’ncı sırada yer aldı.

Urfalı Oyuncu Türk Oyuncular Listesinde
banner2

Filmler, diziler, televizyon programları, video oyunları ve internet içerikleri hakkında bilgiler barındıran çevrimiçi bir veri tabanı olan IMDb, Türk Oyuncular Listesini yayınladı. Çağatay Ulusoy’un ilk sırada yer aldığı listenin 2’nci sırasında Hande Erçel ve 3’üncü sırasında da Tuba Büyüküstün bulunuyor. Ayrıca Şanlıurfalı Oyuncu Ersin Arıcı ise listenin 6’ncı sırasında yer alıyor. Son olarak Netflix Türkiye yapımı ‘Kâğıttan Hayatlar’ filminde Gonzi (Gonzales) karakterini oynayan Arıcı’nın, bu filmdeki başarısından dolayı listenin ön sıralarında yer aldığı öğrenildi.

 

ERSİN ARICI KİMDİR ?

1991 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Arıcı, oyunculuk kariyerine 2015 yılında Tabula Rosa adlı filmle başladı. 2016-2017 yıllarında Hangimiz Sevmedik dizisinde Berber Sami karakteriyle izleyiciyle buluştu. 2018 İnsanlık Suçu , 2018 Keşke Hiç Büyümeseydik ,  2018 Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde rol aldı.  2018 yılında Avlu dizisinde Kadir karakteriyle rol alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2019 yılında National Geographic’te yayınlanan 25 Litre adlı belgeselde rol aldı.  Son olarak Çağatay Ulusoy’la başrolü paylaştığı Kağıttan Hayatlar adlı Netflix Film’inde Gonzales karakteriyle sergilediği oyunculuk performansından sonra büyük beğeni toplayan Ersin Arıcı  İmdb (İnternet Movie Datebase - İnternet Film Veritabını ) türk oyuncular listesinde 6. Sırada yer alarak büyük başarıya imza attı.  iMDb’nin 2017 yılındaki verilerine göre yaklaşık 70 milyon kullanıcısı , içerisinde isr 4.1 milyon yapım ve 7.7 milyon kişi bulunduruyor.

 

Açıklanan listedeki isimler şöyle:

1- Çağatay Ulusoy

2- Hande Erçel

3- Tuba Büyüküstün

4- Ayça Ayşin Turan

5- Can Yaman

6- Ersin Arıcı

7-Engin Akyürek

8-Hazar Ergüçlü

9-Kerem Bursin

10-Funda Eryiğit

11- Aras Bulut İğnemli

12-Esra Bilgiç

13- Cansu Dere

14-Kıvanç Tatlıtuğ

15-Demet Özdemir

16-Beren Saat

17-Engin Altan Düzyatan

18-Bige Önal

19-Burak Deniz

20-Dilan Çiçek Deniz

BİHA

YORUM EKLE