"Urfa" üzerinden iktidara sert eleştiri!

Grup Toplantısı'nda konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP'li vekillerin Urfa gezisini değerlendirdiği açıklamasında tarım, eğitim ve sağlık sorunları üzerinden iktidarı eleştirdi.

banner1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün grup toplantısında yaptığı konuşmasında Şanlıurfa'yı gündeme taşıdı.

Geçtiğimiz günlerde CHP'li vekillerin Şanlıurfa ziyaretini ve gözlemlerini değerlendiren Kılıçdaroğlı elektrik, su, sağlık ve eğiti sorunlarına değindi. Şanlıurfa’da bir süredir elektrik ve su verilmeye çiftçilere CHP milletvekilleri kente gidince elektrik ve su verilmeye başlandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu güzel bir şey. Umarım bir daha kesmezler” diyerek gönderme yaptı.

 

"URFA'DA SORUN VARSA TÜRKİYE'DE VAR DEMEKTİR"

Çiftçilere verilen desteklerin sulama birlikleri ve elektrik şirketleri tarafından da kesildiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, Şanlıurfalılara seslendi ve iktidarı şu sözlerle eleştirdi:

“Uzun yıllardır bir partiye koşulsuz olarak oy verdiniz. AK Parti’ye oy verdiniz. Nasıl şimdi Urfa? Sahipsiz değil mi? Şanlıurfa sahipsizse, Türkiye sahipsiz demektir. Şanlıurfa’da sorun varsa Türkiye’de sorun var demektir. Ne Urfa sahipsizdir, ne Türkiye sahipsizdir.”

Kentte yıllardır yapımı beklenen şehir Hastanesine ve doktor sıkıntısına değinen Kılıçdaroğlu "Uzman doktor yok. 21. yüzyılda devlet hastanesinde uzman doktor yok. Şehir hastanesinin de 5 kez temeli atılmış, hala inşaat devam ediyor." dedi.

Eğitim sorunlarını da gündeme taşıyan Kılıçdaroğlu  "530 bin öğrenciden 450 bin ise EBA’ya ulaşamamış" ifadelerini kullandı.

 

"HEM PARAN YOK HEM URFALIYSAN DEVLET YÜZÜNE BAKMAZ"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin de 8 aydır toplu sözleşme yapmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu Urfalı bir esnafın "Paran yoksa karın yüzüne bakmaz. Paran yoksa çocuğun yüzüne bakmaz. Paran yoksa komşun yüzüne bakmaz. En acısı hem paran yok hem Urfalıysan devlet yüzüne bakmaz insan yerine koymaz" sözlerine de "Devlet değil, sarayda oturanlar senin yüzüne bakmaz" yanıtını vererek iktidarı eleştirdi.

BİHA

YORUM EKLE