Şanlıurfa hastanelerinde tedirgin eden yoğunluk

Şanlıurfa’daki hastanelerde yaşanan yoğunluk endişe veren boyutlara ulaştı. Bu yoğunluk hastane bahçelerindeki otoparklara da yansıdı.

Şanlıurfa hastanelerinde tedirgin eden yoğunluk
banner1

Şanlıurfa’nın düşük riskli iller arasında yer alması ile Karaköprü ilçesinin Esentepe mahallesinde bulunan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğunluk oluştu. Bu durum kentteki diğer hastanelere de yansıdı. Covid-19 sebebiyle hastaneye gitmeye korkan vatandaşlar, korona riskinin azalmasıyla hastane polikliniklerini doldurdu. Korona virüsten, mevsimsel gribe geçişin etkisiyle hastalanan vatandaşlar, hastane girişinde yoğunluk oluşturuyor. Hastane bahçesinde bulunan otoparkın yetersiz kalması sonucu, araçlar hastane dışında trafik yoğunluğuna neden oldu. 

 

 

TEK NEDEN OTOPARK SIKINTISI DEĞİL
İl genelinde bulunan hastanelerde yaşanan poliklinik ve doktor eksikliğinden dolayı ilçelerde yaşayan vatandaşlar, tedavi olmak için başta Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere kent merkezindeki hastanelere akın etti. Bu durum hem sağlık personellerini hem de hastaları zor durumda bıraktı. Tam kapasiteyle hastalara bakmak zorunda kalan doktorlar, hem bedenen hem ruhen yoruluyor. Doktor azlığından şikayetçi olan hastalar, Urfa’ya daha fazla doktor atanmasını ve Urfa’da bulunmayan polikliniklerin açılmasını istiyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99