Şanlıurfalıların karantinada fırınla imtihanı devam ediyor

Fırınların açık olması yeni sorunları doğururken, kimi fırına satış yaptığı, kimi fırına servis yapmadığı, kimi vatandaşa da fırına gittiği için ceza kesildiği iddia ediliyor.

Şanlıurfalıların karantinada fırınla imtihanı devam ediyor
banner1

Koronavirüs salgınının yayılma hızını düşürmek için hafta sonu Şanlıurfa'nın da yer aldığı 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

FIRINLARIN AÇIK OLACAĞI DUYURULDU

Yasağın başlama saatinden iki saat önce duyurulması eleştirilere neden olurken, endişeye kapılan vatandaşlar market ve fırınlara akın etti. Vatandaşların panik havasına girmesiyle de hiç istenilmeyen görüntüler ortaya çıktı. Fırınlara koşan vatandaşlar tedbirleri dikkate almadan hareket ederken, İçişleri Bakanlığı fırınların açık olacağını duyurdu.

GETİRECEK KİMSE OLMAYINCA VATANDAŞ ÇIKTI

Sokağa çıkma yasağı ile fırınların açık olması kafalarda soru işareti oluştururken, bazı bölgelerde vatandaşın sokağa çıkamayacağı, muhtarı veya fırıncıyı arayıp, ekmek isteyebileceği kaydedildi. Gerekli yerleri aradıklarını ancak ulaşamadıklarını kaydeden vatandaşlar ise kendi ekmeklerini almak için yakın fırınlara gitmek zorunda kaldı.

FIRINA GİDENLERE CEZA KESİLİYOR İDDİASI

Fırınlara giden vatandaşları gören emniyet ekipleri ise sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri için 3 bin TL ceza kesti. Ceza alan vatandaşlar ekmek getirecek kimse olmadığından dert yanarken, Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı iddiaları yalanladı.FIRINCILAR ODASI BAŞKANI: CEZA KESİLMİYOR!

Kentteki hiçbir fırında sorun yaşanmadığını kaydeden Karaatlı, hiçbir fırıncıya da ceza kesilmediğini söyledi. Ceza kesilen fırıncıların kayıtsız olduklarını belirten Karaatlı, "Öyle bir şey yok. Fırınları dolaştım, iki gündür hiçbir ceza kesilmedi. Müşterilerin sözüne aldanmayın. Fırınlara herhangi bir ceza kesilmiyor. Ekmeği olmayana biz ekmek götürelim. Yok öyle bir şey" ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE