Urfa'ya beklenen kar geliyor mu?

Şanlıurfa'da güneşli ve rüzgarlı geçen günlerin ardından Meteoroloji önümüzdeki hafta için kar müjdesi verdi.

Urfa'ya beklenen kar geliyor mu?
banner2

Şanlıurfa'da yağışlı ve soğuk geçen günlerinden ardından önümüzdeki hafta kentte kar yağacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz haftayı güneşli geçiren Şanlıurfalıları, bu hafta zaman zaman yağışlar karşıladı. Kentin Siverek ilçesinde yaklaşık bir ay önce başlayan kar yağışı, geçtiğimiz gün de Viranşehirlilerin yüzünü güldürdü.KAR SONUNDA GELİYOR MU?

Urfa'nın ilçelerinde kar yağışı görülürken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesinden alınan bilgiye göre önümüzdeki hafta kent merkezinde de kar yağacak.

Bugün termometreler 11 dereceyi gösterirken, günün ilerleyen saatlerinde yağışın etkili olması bekleniyor. Cumartesi yağmurlu geçeceği tahmin edilen hava Pazar günü ise bulutlu olacak. Yağışlı ve soğuk bir haftayı geride bırakan Urfalılar Pazartesi'ye ise parçalı bulutlu başlarken, Salı günü de havanın parçalı bulutlu olacağı gösteriliyor.


URFALILARDAN TEPKİ: ULA GÖRDÜN MÜ?

Verilere göre ise Salı ve Çarşamba günleri kentte karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor. Uzun zamandır kar yüzü görmeyen Urfalı vatandaşlar hava durumunda kar yağışını görünce sosyal medyadan da birçok paylaşım yaptı. Farklı sosyal mecralarda tepkilerini gösteren vatandaşlardan biri ise TikTok videosu ile sevincini gösterdi. Salı ve Çarşamba günü için hava tahminini çeken vatandaş, 'Ula gördün mü? Ula...' sözleriyle o anları kaydetti.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE