Urfa'da araba çarpan köpeğe müdahale edildi

Şanlıurfa'da araba çarpan köpeğin tedavisi için sosyal medyadan yardım çağrısında bulunulurken, yaralı köpeğe müdahale edildiği öğrenildi.

Urfa'da araba çarpan köpeğe müdahale edildi
banner1

Şanlıurfa'da otoban yolunda araba çarpması sonucu yaralanan köpeğe Harran Üniversitesi Veteriner Fakülte’sinde ilk tedavisi yapıldı.Omurilik nakli olması gereken köpek için Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Şanlıurfa İl Temsilciliği (KİHAYKO), Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde görev yapan Şanlıurfalı Ömer Beşaltı’ya seslendi. Köpeği tedavi etmek için seslerini tweet atarak duyurmaya çalışan KİHAYKO Yetkililer, tedavisi için Şanlıurfa’da imkanların yetersiz olduğunu kaydetti.Hayvan severler köpek için birlik olup, sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak seslerini duyurdu. Alınan bilgiye göre köpeğe tedavi edildiği öğrenildi.

İşte, yapılan paylaşım:

"Otobanda araba çarpması sonucu yaralanan köpek dostumuz için bütün imkanlarını seferber eden Harran Üniversitesi Veteriner Fakültemize; Ünal Hocamıza, İl Hayvan Sağlığı Şube Müdürümüz Abdullah Açıkgöz'e ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz."

BİHA

YORUM EKLE