Urfa'nın ilçesinde gençler için temel atıldı

Viranşehir’de gençlerin çeşitli aktivitelerini yapabileceği Gençlik Merkezinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Urfa'nın ilçesinde gençler için temel atıldı
banner2

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin girişimleri ve çabası sonucu Süper Toto sponsorluğunda ilçenin en büyük mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesinde yapılacak Gençlik Merkezi temel atma törenine, Belediye Başkanı Salih Ekinci, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ragıp Yıldırım, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 Kurban kesimi ve dualarla yapılan açılışta konuşanEkinci, seçim öncesi verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğu ve gururu içerisinde olduğunu belirterek, ilçeye kazandırılan tesisten dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Spor Toto teşkilat başkanlığına teşekkür etti. 

Yeni bir yaşam alanı olacak merkezin kısa sürede hizmete girmesi için çalışmaların başlandığını anlatan Ekinci, hizmetin sadece yol ve sudan ibaret olmadığını, gençlerin sosyalleşmesi ve çeşitli aktivitelerini rahatlıkla yapabilecekleri tesisin ilçeye ve ilçe gençlerlerine hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu. Mahallenin en genç nüfusa sahip olduğuna vurgu yapan Ekinci, “Bu kadar gencin olduğu bir mahallede gençlerimizi görmezden gelmek çok doğru olmazdı. Ondan dolayı bu tarz yatırımları yapmaya başladık. Gençlerimizin daha fazla vakit geçirebilecekleri, enerjilerini daha fazla sarf edecekleri alanda yapmış olacağız” diye konuştu.

 Kapalı alanı 470 metrekare olan ve toplam 7281 metrekare alan üzerinde yapılacak merkezde; konferans salonu, 5 Derslik, yönetici, eğitim ve teknik odası bulunuyor.
Ekinci, temel atma töreninin ardından mahalle çocuklarına kek ve meyve suyu dağıtıp, hatıra fotoğrafı çekti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99