Şanlıurfa'da üzerindeki bombayı patlatmaya çalışan şahıs öldürüldü! (EK)

Viranşehir'de meydana gelen olayda polis noktasından kaçan ve üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmek isteyen canlı bomba öldürüldü. Canlı bomba öldürüldükten sonra amatör kameralara yansıdı.

Şanlıurfa'da üzerindeki bombayı patlatmaya çalışan şahıs öldürüldü! (EK)
banner2

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde polisten kaçan ve üzerinde çok sayıda patlayıcı bulunan bir şahıs etkisiz hale getirildi.

Saat 15.30 sıralarında Kızıltepe-Viranşehir meydana gelen olayda, polisin dur ihtarına uymayan bir kişi kaçmaya başladı.

Uyarılara rağmen durmayan ve Türkiye tarafında geçtiği öğrenilen PKK'lı terörist, polis ekipleri tarafından vuruldu. Olay yerinde ölen şahsın üzerinde 1,5 kilo parça tesirli bomba olduğu öğrenilirken, ele geçirilen patlayıcı Mardin yolu üzerindeki boş bir alanda kontrollü bir şekilde imha edildi.

Öldürülen canlı bombanın cesedi morga kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Yaşanan olayın ardından İçişleri Bakanlığından konuya ilişkin bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Şanlıurfa'da saldırı hazırlığındaki terör örgütü mensubu, üzerindeki bombayı patlatmaya çalışırken polis ekiplerince etkisiz hale getirildi" ifadelerine yer verildi. 

CANLI BOMBA AMATÖR KAMERADA

Öte yandan canlı bomba etkisiz hale getirildikten sonra yerde hareketsiz yattığı anlar amatör bir kamera tarafından kaydedildi. Görüntülerde polis memurlarının canlı bombanın yanına gittikleri görülüyor. 

İşte saniyeler süren o görüntüler:

BİHA

YORUM EKLE