Valilik, şehirlerarası seyahatler için açıklama yaptı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemler alınırken, 20 yaş altı, 20 yaş üstü ve 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izinleri konusunda kafalar karıştı. Şanlıurfa Valiliği de konuyla ilgili bir açıklama yaparak detayları duyurdu.

Valilik, şehirlerarası seyahatler için açıklama yaptı
banner1

Valilikten yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"20 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLAR

Hafta içi 05.00-21.00 saatleri arasında şehirlerarası seyahatlerde hem özel araçlarda hem toplu ulaşım araçlarında (otobüs, uçak. Tren vb.) seyahat izni istenmiyor.

Hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında şehirlerarası seyahatlerde toplu ulaşım araçlarında (otobüs, uçak, tren vb.) seyahat izni gerekmiyor.

Şehirlerarası seyahatlerde özel araçlarda seyahat izni ancak zorunlu hallerin varlığı halinde seyahat izni almak gerekiyor.

Hafta sonu Cuma günü saat 21.00'den Pazartesi saat 05.00’e kadar şehirlerarası seyahatlerde toplu ulaşım araçlarında (otobüs, uçak, tren vb.) seyahat izni gerekmiyor.

Şehirlerarası seyahatlerde özel araçlarda seyahat izni ancak zorunlu hallerin varlığı halinde seyahat izni almak gerekir.

20 YAŞ ALTI VATANDAŞLAR

Hafta içi 05.00-21.00 Şehirlerarası seyahatlerde yanlarında veli vasisinin bulunması şartı (65 yaş ve üstü hariç) ile hem özel araçlarda hem şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında seyahat izni istenmiyor.

Hafta içi 21.00-05.00 Şehirlerarası seyahatlerde yanlarında veli vasisinin bulunması şartı (65 yaş ve üstü hariç) ile şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında seyahat izni gerekmiyor.

Şehirlerarası seyahatlerde yanlarında veli vasisinin bulunması şartı (65 yaş ve üstü hariç) ile özel araçlarda ancak zorunlu Hallerin varlığı halinde seyahat izni almak gerekiyor.

Hafta sonu Cuma günü saat 21.00'den Pazartesi saat 05.00’e kadar şehirlerarası seyahatlerde yanlarında veli vasisinin bulunması şartı (65 yaş ve üstü hariç) ile şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında seyahat izni gerekmiyor.

Şehirlerarası seyahatlerde yanlarında veli vasisinin bulunması şartı (65 yaş ve üstü hariç) ile özel araçlarda ancak zorunlu hallerin varlığı halinde seyahat izni almak gerekiyor.

65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLAR

Şehirlerarası seyahatlerde hem toplu ulaşım araçları ile hem özel araçlar ile yapılacak seyahatlerde seyahat izni alması gerekiyor."

 

BİHA

YORUM EKLE

banner99