Urfa'dan Kudüs için bir açıklama daha

Şanlıurfa'daki sivil toplum kuruluşları, Filistin sorununun çözümü için ABD ve İsrail tarafından açıklanan ve Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak gösteren tek taraflı planı protesto etti.

Urfa'dan Kudüs için bir açıklama daha
banner2

Şanlıurfa'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla Dergah Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından, ABD ve İsrail'in sözde çözüm planı protesto edildi. Yapılan basın açıklamasında, planın Filistin'i parçalama ve yok etme planı olduğu aktarıldı.

İşte, Köklü Değişim Dergisi Yazarı Cahit Toprak tarafından okunan o açıklama: 

"Salı akşamı ABD’nin Küstah ve kıt akıllı Başkanı Trump ile işgalci Yahudi varlığının lideri Netenyahu, Beyaz Saray’da kameraların karşısına geçip 'Yüzyılın Antlaşması' dedikleri tek taraflı sözde küstah 'Barış Planları'nı açıkladılar. Ciddiyetsiz ve lakayt tavırları ile dikkat çeken bu iki küstah, Filistin için kurdukları yeni komployu ve Müslümanları mukaddes beldeden nasıl tasfiye edeceklerini sözde barış planı olarak açıkladılar. 

Bu necis ve ölümcül planın içeriğine bakıldığında Kudüs’ün bir bütün olarak Yahudi oluşumunun başkenti olacağı, Filistin’e de devlet olabilmek için gerekli şartları yerine getirmek için 4 yıllık bir süre tanındığı geçmektedir. Bununla birlikte işgalci Yahudi varlığı Batı Şeria’daki Yahudi yerleşim birimlerini istediği zaman ilhak ederek genişletebilecektir. Buna karşın 6 milyonun üzerindeki Filistinli mültecinin, topraklarına dönüş hakkı ise olmayacak. Mukaddes beldenin dörtte üçü Yahudilere teslim edilecek ve kalan dörtte birinde ise hiçbir tesiri ve gücü olmayan güya bir Filistin Devletçiği kurulacak. Yani bu anlaşma baştan aşağı tüm maddeleri ile zillet dolu bir anlaşmadır!

İslam Ümmeti olarak bizler, yapılan bu fitne anlaşmasını tanımıyoruz. Çünkü bizler, gasıp Yahudi varlığı ile yapılan hiçbir anlaşmayı tanımıyoruz. Çünkü bizler, kutsal beldemizi işgal eden Yahudi Varlığını tanımıyoruz! O’na bir devlet gözüyle bakmıyor ve onları meşru görmüyoruz! 

Müslümanların başındaki işbirlikçi yöneticilerin sessizliği, acziyetleri ve hiçbir işe yaramayan etkisiz kınama mesajları seni aldatmasın! Zira biz Müslümanların Kudüs’e olan bağlılığı, bu hain yöneticilerinki gibi değildir? Dolayısıyla yaptığın şer planlarında bu büyük ve önemli ayrıntıyı sakın unutma! 

Buradan Washington’a sesleniyoruz! Tel Aviv’e sesleniyoruz! Londra’ya sesleniyoruz! Vallahi Yenileceksiniz! Billahi Yıkılacaksınız! Tallahi Silineceksiniz!"

BİHA

YORUM EKLE